Sport.pl

Nowy stadion Ruchu Chorzów zagrożony? "To najgorsze, co może nas spotkać"

Kibice Ruchu Chorzów już wiedzą, jak ma wyglądać nowy stadion niebieskich. Wciąż nie mają jednak pewności, kiedy taki obiekt powstanie.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

W tym tygodniu poznaliśmy zwycięski projekt, według którego ma zostać zbudowany nowy stadion przy Cichej. Inwestycja ma kosztować ponad 70 milionów złotych. Za taką kwotę ma powstać obiekt na 12 tysięcy miejsc, z możliwością rozbudowy o kolejne cztery tysiące.

Teraz kibiców przede wszystkim nurtuje pytanie, kiedy ten stadion powstanie. Niestety, odpowiedzi nikt nie zna.

Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, zakłada następujący plan:

- do końca 2013 roku podpisanie umowy z firmą projektową,

- do czerwca 2014 roku przygotowanie projektu budowlanego,

- w czerwcu 2014 roku ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji,

- na przełomie sierpnia i września 2014 roku rozpoczęcie prac budowlanych (w pierwszej kolejności trybuna za bramką - od strony ulicy Armii Krajowej - na trzy tysiące miejsc).

Stadion może być budowany etapami. Oznacza to, że inwestycję będzie można wstrzymać na bliżej nieokreślony czas. - Gdyby wszystko przebiegało po naszej myśli, to nowy stadion byłby gotowy w 2016, 2017 roku - mówi prezydent, który wskazuje też na najważniejszą przeszkodę na drodze do realizacji tej inwestycji. To przebudowa drogi DK 79, obwodnicy Chorzowa.

- Zbitka dwóch tak poważnych inwestycji to najgorszy przypadek, jaki może nas spotkać - mówi prezydent, który podkreśla, że priorytet ma jednak droga. Ma to także związek z dotacjami z Unii Europejskiej, które są inwestowane w ten projekt.

- Jeżeli dojdzie do kolizji interesów, to termin oddania stadionu trzeba będzie ewentualnie przesunąć - zaznacza Kotala.

Dodajmy, że budowie stadionu mogą się też sprzeciwić chorzowscy radni i wtedy wszelkie dywagacje o terminach i pieniądzach zupełnie stracą sens.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Który stadion powinien nosić imię Gerarda Cieślika?
Więcej o:
Komentarze (17)
Nowy stadion Ruchu Chorzów zagrożony? "To najgorsze, co może nas spotkać"
Zaloguj się
 • indianerjoe

  Oceniono 14 razy 10

  ile razy można odgrzewać tę samą kiełbasę? Stadion, obwodnica, inwestycje na terenach po Królewskiej Hucie?
  Czekamy tylko na artykuł dotyczący tego ostatniego - przed ostatnimi wyborami rysowano budowę gigantycznego osiedla z dojazdem od ulicy Nowej!? (listy intencyjne, konferencje).
  Panie Kotala - proszę sobie zdać sprawę z tego, że wygrał Pan wybory tylko przez to, że PO była na fali, a Kopel za..bał sprawę jak tylko mógł.
  DO ROBOTY!!!!!!!!!!!!!!!

 • domin1920

  Oceniono 19 razy 7

  Kotala to karierowicz, jego tylko interesuje swój własny biznes, tym biznesem są wybory, Dobrze wie, że tylko rozpoczęcie budowy nowego stadionu dla Ruchu, może skutkować że pozostanie na stanowisku - stołeczku, na jakim jest obecnie. Ma 9-10 miesięcy na budowę pierwszego etapu. Nie będzie nas interesowało jego gadanie o przebudowie drogi DK 79, obwodnicy Chorzowa. Albo budowa stadionu, albo WON !

 • paparazzi.36

  Oceniono 14 razy 6

  Już po dwóch dniach od pokazania projektu politycy kombinują jak się z tego wycofać. Piłka nożna i w ogóle sport powinien stronić ot tych skorumpowanych sku...synów. K. czy inny poprzedni K. nigdy nie patrzyli na miasto Chorzów z punktu widzenia gospodarza tylko jak tu najwięcej ukraść. I taki jest każdy polityk.
  "Mój mąż z zawodu jest dyrektorem- film Poszukiwany- poszukiawana"
  "Nasz prezydent z zawodu jest kłamcą i oszustem-Chorzów miasto"

 • sk64

  Oceniono 12 razy 2

  Z Zaboli sie smiali ze nie maja siana zeby dokonczyc budowe stadionu a u siebie "Niekonczaca sie Opowiesc" o wbiciu pierwszego szpadla hehehe

 • lentner

  Oceniono 1 raz 1

  Prawda jest taka, że obwodnica miała być ukończona do połowy 2013 r. Różne problemy,w tym tańszy projekt i zmiana przebiegu trasy powoduje,ze termin ulega przesunięciu. Ponieważ projekt jest współfinansowany przez Unię na pewno w razie jakichkolwiek konfliktów przy realizacji będzie on stawiany priorytetowo, bo nie można sobie pozwolić na stratę funduszy unijnych.Może się mylę w tych świadczeniach,są ode mnie lepsi eksperci gospodarczy :), ale czy Kotala nie mógł tego powiedzieć przy rozstrzygnięciu konkursu na projekt stadionu? Mami już kibiców Ruchu od roku.No cóż, obserwując ten temat z boku jakoś mam przekonanie,że.... termin budowy stadionu dla Ruchu coraz bardziej się oddala. Szkoda...

 • niebieski.k

  Oceniono 4 razy 0

  Kotala to obrzydliwy kłamca z Partii Oszustów!

 • szombry30

  Oceniono 14 razy 0

  @walek _king
  przezde wszystkim to mają ciebie w dupie . a wiesz dlaczego ? bo na Śląsku górnik zabrze i jego kibice zawsze będą kojarzeni z radzieckim okupantem i zdradą interesów Górnego Śląska. A taki piesek Stalina jak Ty tego nie może pojąć. Cóż,mózg jak ziarnko maku w zakutym zabrzańskim sovieckim łbie :)

 • lentner

  Oceniono 4 razy 0

  *świadczeniach- problemach

 • know.why

  Oceniono 8 razy 0

  jedna wielka klika polityków.no to widać ,że bedziemy grać na Śląskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX