Sport.pl

Dyskusja o nowym stadionie Ruchu Chorzów. Na te słowa prawie spadli z krzesła!

Portal niebiescy.pl szuka odpowiedzi na pytanie, czy na etapie projektowania nowego stadionu Ruchu Chorzów można oszacować koszty całej inwestycji.
Dołącz do zabawy w Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów »

W tym tygodniu poznaliśmy zwycięski projekt według, którego ma być wybudowany nowy stadion Ruchu Chorzów. Według koncepcji pracowni GMT z Mysłowic stadion na Cichej ma kosztować około 70 milionów złotych (taką informację przekazał prezydent Chorzowa Andrzej Kotala).

Po ogłoszeniu wyników pojawiła się też informacja, że stadion mógłby być zdecydowanie tańszy. W kuluarach mówiło się o 35 milionach złotych za realizację projektu (bez budowy budynku klubowego, parkingów i dróg dojazdowych) zaproponowanego przez firmę Atelier 7 (drugie miejsce w konkursie).

"Pierwsza z tych informacji może się wydawać nawet dość realna, ale druga... jest jakby wzięta z kosmosu. 12-tysięczny stadion piłkarski (z opcją rozbudowy do 16 tys. miejsc) za 35 milionów?! Gdy to usłyszeliśmy, prawie spadliśmy z krzesła" - oceniają niebiescy.pl, którzy postanowili zapytać o zdanie Michała Tomanka z firmy Atelier 7. - To plotka, ponieważ na tym etapie nikt nigdy nikogo nie pytał o koszt całej inwestycji. Były podawane jedynie koszty elementów konstrukcyjnych samego stadionu, nawet nie budynku klubowego. Nigdy nikt nie podawał wartości całego zadania inwestycyjnego. To jest naprawdę bardzo trudne do określenia. Wiem jedno, że patrząc na koncepcję naszą i tę zwycięską, wydaje mi się, że nasz projekt musi być tańszy. Wykorzystujemy bowiem mniej żelbetu i stali. Jednak trudno jednoznacznie stwierdzić, ile to wszystko będzie kosztować - mówi Tomanek.

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Więcej o:
Komentarze (1)
Dyskusja o nowym stadionie Ruchu Chorzów. Na te słowa prawie spadli z krzesła!
Zaloguj się
  • sqro

    Oceniono 8 razy -2

    Tłuste prezesy i nażelowane kopacze piłki kopanej - banda nierobów i złodziei pieniędzy podatnika

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX