Sport.pl

Ruch Chorzów zostawił w tyle Górnika Zabrze i Piasta Gliwice

Ruch Chorzów może się pochwalić najwyższą na Śląsku średnią frekwencją na meczach ekstraklasy.
Dołącz do zabawy w Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów »

Spotkania niebieskich w pierwszej rundzie ligowych zmagań oglądało średnio 6 073 widzów. Piast Gliwice może się pochwalić wynikiem - 4 756, Górnik - 3 000, a Podbeskidzie Bielsko-Biała - 2 980.

Wyniki oczywiście nie mogą być do końca miarodajne, gdyż Górnik i Podbeskidzie grają przy ograniczonej publice, co wiąże się z przebudową ich obiektów. Najwyższą frekwencją w ekstraklasie szczyci się Lech Poznań - 21 186. Kolejne miejsca na podium zajęły: Legia Warszawa - 15 781 oraz Wisła Kraków - 15 056.

Niebiescy.pl - strona kibiców Ruchu - przytacza z tej okazji dane raportu Europejskiego Stowarzyszenia Lig Zawodowych (EPFL). Z opracowania wynika, że T-Mobile Ekstraklasa może pochwalić się drugą najlepszą w Europie tendencją wzrostową, jeśli chodzi o średnią frekwencję na stadionach. Raport dotyczy średniej z ostatnich pięciu lat, a nasza liga osiągnęła tendencję wzrostową na poziomie 9,67 procent. Pod tym względem ekstraklasę wyprzedziła tylko liga ukraińska.

Chcesz współtworzyć nasz portal? Polub nas na Fejsie >>

Który stadion powinien nosić imię Gerarda Cieślika?
Więcej o:
Komentarze (4)
Ruch Chorzów zostawił w tyle Górnika Zabrze i Piasta Gliwice
Zaloguj się
 • sk64

  Oceniono 15 razy 3

  Skoro na Gorniku jest ograniczona publika do 3 tysiecy a zawsze jest komplet to oznacza ze frekwencje 100%

 • maczo1948

  Oceniono 19 razy 3

  NO WŁAŚNIE - Wyniki oczywiście nie mogą być do końca miarodajne, gdyż Górnik i Podbeskidzie grają przy ograniczonej publice, co wiąże się z przebudową ich obiektów.

  WIĘC NIE MA SIĘ CO PODNIECAĆ TO I TAK MAŁO 6TYS :) JAK BILETY ZA 5 I 10ZŁ !!!
  W ZABRZU ŚREDNIA BY BYŁA 20TYS. NORMA !!!

 • jokemaker

  Oceniono 7 razy 1

  Skoro wyniki są niemiarodajne to po co o nich gadać. Jak stadion nie był w przebudowie, to Górnik w miał większą frekwencję w I lidze niż Ruch obecnie w ekstraklasie:) i to po dynamicznym wzroście średniej ekstraklasowej frekwencji (jak sami zauważyli).
  Rozumiem, że pan Todur jest na "etacie" w Ruchu, ale jak się "strzela" to warto uważać czy chlebodawca rykoszetem nie dostaje w kolano:).
  Cóż artykuł zabawny z pewnością zostanie w przyszłości przypomniany:)

 • jokemaker

  Oceniono 6 razy 0

  Przepraszam, trochę chyba trochę przesadziłem z krytyką w poprzedniej wypowiedzi, bo przecież porównania z Piastem i Podbeskidziem jak najbardziej uzasadnione:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX