Sport.pl

Mariusz Śrutwa musiał czekać siedem lat! Ruch Chorzów oficjalnie pożegna swoją legendę

PRZEGLĄD PRASY. Przed najbliższymi Wielkimi Derbami Śląska wreszcie może nastąpić, oczekiwane od dawna, oficjalne pożegnanie Mariusza Śrutwy - informuje ?Przegląd Sportowy?.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Zdobywca aż 103 goli w ekstraklasie swój ostatni mecz w niebieskich barwach rozegrał ponad siedem lat temu. Później zaliczył jeszcze krótki epizod w Rozwoju Katowice. Od tego czasu - przynajmniej oficjalnie - jego kariera wciąż nie została zakończona. Latem pojawił się pomysł, aby Śrutwa wystąpił symbolicznie w którymś z ligowych spotkań Ruchu. Ostatecznie do tego nie doszło.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", wreszcie jest szansa na przełom. 42-letni Śrutwa miałby się pożegnać z fanami 7 grudnia. Tego dnia w Chorzowie odbędą się Wielkie Derby Śląska. Mecz Ruchu z Górnikiem Zabrze miałoby poprzedzić spotkanie pokazowe z udziałem Śrutwy.

Który stadion powinien nosić imię Gerarda Cieślika?
Więcej o:
Komentarze (24)
Mariusz Śrutwa musiał czekać siedem lat! Ruch Chorzów oficjalnie pożegna swoją legendę
Zaloguj się
 • karmanskie23

  Oceniono 16 razy 12

  BRAVO! Mario należy Ci się. Może zagraj z podrzutkami z ZSRR i stuknij im tera:) Zawsze pokazywaleś jak ich traktować z góry. Szczególnie w pewnym meczu w Zabrzu gdzie :) złodzieje z tego klubu widocznie chcieli kupić mecz aleeeeeee :
  "Od 19. minuty Ruch grał w dziesiątkę (czerwona kartka dla bramkarza Jakuba Wierzchowskiego), ale i tak był lepszy.Kiedy sędzia Żyjewski podyktował bardzo problematyczny rzut karny dla Górnika, wściekli piłkarze Ruchu otoczyli arbitra. Śrutwa z Baszczyńskim przewrócili go. Po podniesieniu się z murawy sędzia otrzymał wiele kopniaków twardymi butami od piłkarzy.
  Wszystko zarejestrowały telewizyjne kamery. Pomimo to sam sędzia tłumaczył, że... potknął się na serpentynie, a urazy na nodze to efekt odnowienia się starej kontuzji. Pokazał kartkę jedynie Śrutwie i to żółtą... Mecz wygrali niebiescy 2:1. - Jesteście jedenastoma baranami, którzy nie potrafią wygrać z dziesięcioma piłkarzami - zrugał piłkarzy Górnika prezes Stanisław Płoskoń."

 • know.why

  Oceniono 10 razy 6

  Mariusz dziękujemy!!!!!!!!

 • domin1920

  Oceniono 7 razy 5

  dokładnie karmanskie23:)) to był jeden z wielu meczów których szczewa zabrzańskie chcieli kupić i to pewnie zrobili bo sędziowanie w tym meczu było skandaliczne - niesłuszny karny i czerwona kartka dla nas też niesłuszna i tak by sie pewnie stało ale nawet z 10cuy rozjebaliśmy zabskie szczewa 1:2 co pewnie sędzia musiał oddać po meczu kase ciulom za niewypełnienie zobowiązania łapówkarskiego

  Mario dziękujemy !!!

 • paparazzi.36

  Oceniono 5 razy 3

  ODZYWAJA SIE KOLEDZY MORDRECÓW ZABRZA I PISZĄ O BANDYTYŹMIE. ALE HIPOKRYZJA:) WYDUPKA ZABZAŃSKIE SOVIECKIE PRZYKURCZE. w y d u p k a !

 • misjonarz75

  0

  no przecież oni co 2 post piszą że są HIPOKRYTAMI więc nie ma się co dziwić.

 • lentner

  0

  I tak na koniec.Oburzył się bardzo domin,że napisałeś o bandytyzmie boiskowym.Nie wspomniał nic, że karmanskie w tak pięknie przytaczanej relacji nie wspomniał nic o tym,że PZPN ukarał. potem Śrutwę i Baszczyńskiego 6- i 8-miesięczną dyskwalifikacją. Ach PZPN? No na czym się oni mogli znać! :)

 • lentner

  0

  *poprawiam-poprawisz

 • lentner

  0

  Przypuszczam,że na dziś już koniec i nie poprawiam sobie humoru:)Ale ida kolejne dni, jeszcze będziesz miał powody do uciechy :)

 • lentner

  0

  Czy ty misjonarz myślałeś, że odniosą się do tego co napisałeś? Przecież prościej cię nazwać czerwonym czy sowieckim wyrzutkiemNie bądź naiwny, zapomniałeś że cały świat jest niebieski!:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX