Sport.pl

Kibice Ruchu Chorzów nie znaleźli godnego "dychy". Kto następny?

Kibice Ruchu Chorzów zaproponowali, żeby koszulka z numerem "10" trafiła na plecy piłkarza, który naprawdę na nią zasługuje. Czy taki zawodnik gra dziś na Cichej?
Na Cichej koszulka z numerem "10" straciła w ostatnich latach na prestiżu i znaczeniu. Kibice uważają, że ostatnim zawodnikiem godnym takiego wyróżnienia był Mariusz Śrutwa.

Po wychowanku Polonii Bytom koszulkę z dychą na plecach zakładali też Sebastian Olszar i Marcin Kikut - nie byli to jednak piłkarze, którzy zdaniem większości fanów zasługiwaliby na aż takie wyróżnienie.

Stąd zrodził się i pomysł, że "dychę" zastrzec dla najlepszych. Mirosław Mosór, wiceprezes klubu, mówił na naszych łamach, że podoba mu się inicjatywa fanów.

Portal Niebiescy.pl zaproponował, żeby jednym z kryteriów, które warto byłoby wziąć pod uwagę przy wyborze, była liczba strzelonych bramek. Padła liczba - 25. Najbliżej spełnienia tego kryterium są dziś Maciej Jankowski (23 bramki) i Łukasz Janoszka (22) - i to właśnie oni "rywalizowali" w internetowej sondzie.

Na Jankowskiego zagłosowało tylko 8 procent kibiców. Janoszka był zdecydowanie lepszy (40 procent), ale też zabrakło mu poparcia więcej niż połowy uczestników zabawy. Z tymi kandydaturami jest też taki problem, że Jankowski jest na sprzedaż, a Janoszka może zimą zmienić klub, gdyż właśnie kończy mu się kontrakt.

Kto więc następny? "25 goli to pewna bariera zabezpieczająca, ale i cel dla zawodnika. Chcielibyśmy, aby do Ruchu zawitał taki zawodnik jak Mariusz Śrutwa, który chciałby być po prostu najlepszy. Ilość bramek nie musi jednak być najważniejszym kryterium. Jeżeli dany zawodnik, np. środkowy obrońca chciałby się zmierzyć z legendą koszulki numer "10", to nie widzimy przeszkód. Nie musi udowadniać nam tego bramkami. Jeden warunek pozostawałby jednak niezmienny - aprobata większości kibiców Ruchu, wyrażona głosami w naszej sondzie" - podsumowują Niebiescy.pl.

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na fejsie! >>

Więcej o: