Sport.pl

Kibice Ruchu i Górnika jedzą ten sam chleb. "Jak mogą pałać do siebie taką nienawiścią"

PRZEGLĄD PRASY. Antoni Piechniczek, były selekcjoner reprezentacji Polski, ubolewa nad tym, że podczas Wielkich Derbów Śląska na trybunach zabraknie kibiców Górnika Zabrze - czytamy w "Sporcie".
Dołącz do zabawy w Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów »

Przypomnijmy, że fani klubu z Zabrza nie zajmą miejsc na Cichej, gdyż na obiekcie trwa remont sektora kibiców przyjezdnych. - Nie popieram tego, że przy Cichej nie będzie sympatyków Górnika. Tym bardziej że mecz w Zabrzu odbył się bez kibiców Ruchu. To jakaś nowa tradycja, że gramy bez fanów gości? - pyta na łamach "Sportu" Piechniczek, który zdobywał mistrzostwo Polski z Ruchem, jako piłkarz i Górnikiem, jako trener.

Piechniczka martwi, że kibice obu klubów żyją, jak pies z kotem. - Jak to możliwie, że ludzie, którzy jedzą ten sam górniczo-hutniczy chleb, mogą pałać do siebie taką nienawiścią? Czy ktoś wreszcie uzmysłowi pseudokibicom, że psują wizerunek nie tylko swoich klubów, ale i całego Śląska. Nie rozumiem, jak można dopuścić do tego, że ludzie handlujący narkotykami, zajmujący się agencjami towarzyskimi zawładnęli naszymi stadionami. Że cierpią przez nich normalni kibice - mówi były trener.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Kto wygra setne Wielkie Derby Śląska?
Więcej o:
Komentarze (28)
Kibice Ruchu i Górnika jedzą ten sam chleb. "Jak mogą pałać do siebie taką nienawiścią"
Zaloguj się
 • hutaantonia

  Oceniono 76 razy 50

  Szkoda ze Pan Piechniczek nie wie jaka jest geneza nieobecnosci kibicow Ruchu na stadionie Górnika.

 • darako1970

  Oceniono 40 razy 14

  Górnik to Gornik ale te wredne jego gorolskie kibice to jest zaraza niby ślązacy a wielcy polacy patrioci 80 % swojego podatku dawają na warszawke

 • paparazzi.36

  Oceniono 28 razy 2

  Widzę ,że nieskazitelni kibice górnika zabrze sporo poklikali na kosz przy moim wpisie. Proszę więc jeszcze raz.Boicie się o was prawdy? :
  nie jestem bandytą. Uczciwe pracuję i nie kradnę. Żyję godnie.górnika Zabrze jednak będą nienawidzeć do końca swych dni z milionów powodów. A Piechniczek żyje w innym świecie. Jak widać pierwsze zaszczekały sovieckie kundle. Czekałem specjalnie na to. Moje życiowe doświadczenie nakazuje mojemu sumieniu traktowanie tych z drugiej strony tak jak na to zasługują. Miodek, Piechniczek to VIPy oni nie zostali skopani z dzieckiem na krytej trybunie Górnika przez ochronę na oczach pewnie lentnera i jego gawiedzi wtedy kiedy Płoskoń wyrzucał ze stadionu Rogalę.Za nic mnie skopano na oczach 6 letniego dziecka tylko za to ,że oburzylem się jak Płoskoń wyrzucał Rogalę z loży.To nie Piechniczkowi i Miodkowi kibole górnika wybijają szyby w oknach tylko mnie.Nigdy nikogo nie uderzylem w swoim kibicowskim życiu a uderzę tylko w wypadku kiedy będę musiał się bronić.,.Nadstawiać jednak drugiego policzka nie mam zamiaru bo mam swój honor kibica Ruchu.Ślązaka i dumnego antykomunisty. Nie mam zamiaru pisać tu elaboratow. Wystarczy ,że znam tych ludzi z bliska. Nie zmienię się .Zawsze będę życzył źle temu klubowi i jego kibicom .Bo jestem kibicem(nie kibolem) Ruchu Chorzów. I koniec kropka.Proszę nie komentować mojego wpisu.Nie mam zamiaru niszczyć sobie w tym temacie zdrowia.

 • lentner

  Oceniono 15 razy 1

  Prosiłeś paparazzi o nie komentowanie twojego wpisu, ale powtarzasz go żeby wszyscy ujrzeli jaki ty jesteś uciemiężony. Na szczęście ja ( jeszcze) nie ddostałem po gębie tylko za to,że jestem kibicem Górnika. Jestem ma każdym meczu w Chorzowie,ale przez myśl mi nie przychodzi afiszować skąd jestem, bo wiem że znalazłby się KIBOL, który tak po śląsku czy niebiesku,, wyjaśniłby" co o tym sądzi :) Mam kumpli z Chorzowa,ale również oni nie gwarantowali nietykalności :) W sobotę znów będę cicho stał na sektorze, dodatkowo jeszcze z trwogą,ze zostanę przykryty niebieską czapką :) Może chociaż będzie okazja zaopatrzyć się w świeże dragi ... :)

 • lentner

  Oceniono 10 razy 0

  Odważny paparazzi! :) Heros po prostu :) Szyby mu wybijają, a on nic, przecież niebieskie serce nie pozwala mu tego zgłaszać na policję, bo to byłby dyshonor! Skopano go? ( co tam jeszcze wymyśli?) Jakoś brał w obronę niebieską brać,jak biła chłopaków w Mysłowicach. Nie dostanę dragów na stadionie?Szkoooda.A mówili mi, że tam jest pewne miejsce.Chyba coś źle usłyszałem... :)

 • szombry30

  Oceniono 2 razy 0

  UWAGA!Panowie przypominam w związku z newsleterem Nie czytamy,nie wchodzimy.bojkot gazety. Nie piszemy tutaj.

 • jokemaker

  Oceniono 49 razy -5

  Nic się nie zmieni, gdy tym samym emocjom ulegają dziennikarze. Selekcjonują fakty w artykułach tak by udowodnić tezę służącą wyłącznie konfliktowaniu. Nadają prowokujące tytuły nie korespondujące z przedstawianymi później (tendencyjnie dobranymi faktami). Gdy piszą o sprawach spornych o zdanie pytają tylko jedną ze stron (to już jest dramatyczna amatorka dziennikarska). Przykład publikacji o W.Fornaliku to jeden z jaskrawszych. Z tych artykułów wiedzę czerpią kibice.
  Nie powiem który z dziennikarzy GW wiedzie tu prym - bo po cóż dolewać oliwy do ognia. Z przejawami amatorszczyzna zawsze warto walczyć - bez względu na to jakie nazwisko się nosi.

  A żeby udowodnić, że można mądrze i rozsądnie pisać o obydwu klubach - Ja kibic Górnika - z przyjemnością wkleję link do felietonu prof. Miodka - zdeklarowanego kibica Ruchu. Napisał mądrze i z szacunkiem dla wszystkich o zbliżających się derbach: www.niebiescy.pl/?id=14238 . Pozdrawiam p. profesora i szacunek. Lekturę w szczególności polecam autorowi powyższego artykułu. Można i warto uczyć się od najlepszych.

 • nubem

  Oceniono 46 razy -16

  Prawo Kopernika mówi: "gorszy pieniądz wypiera lepszy". Parafrazując jego słowa, można stwierdzić, że: "gorszy kibic wypiera lepszego". Dlatego nasze stadiony opanowały kibole.

 • waldek_king

  Oceniono 42 razy -18

  Mam nadzieję że Górnik na boisku w sobotę jeszcze bardziej umocni tą "miłość" do smRodu !
  a ty "antykomunisto" paparazzi ciekawe gdzie byłeś jak szczyciliście się waszym honorowym prezesem bo jakoś ze sztandarem raczej nie protestowałeś na C6 !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX