Orkan Ksawery zdmuchnie Wielkie Derby Śląska?! Co na to prezes Ruchu Chorzów?

Wieje i będzie wiało coraz mocniej. Czy możliwa jest sytuacja, że huraganowe wietrzysko zmusi Ruch Chorzów do odwołania meczu z Górnikiem Zabrze?
Dołącz do zabawy w Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów »

Spotkanie odbędzie się w sobotni wieczór i dziś nie sposób przesądzić, w jakich warunkach będą wtedy zmuszeni rywalizować piłkarze. Orkan Ksawery, który panoszy się nad Polską na razie wzbiera na sile. Synoptycy przewidują, że w niektórych częściach kraju wichura będzie osiągać w porywach 135 kilometrów na godzinę. - Do sobotniego wieczora jeszcze daleko, a z prognoz wynika, że do tego czasu wiatr zelżeje. Moim zdaniem mecz nie jest zagrożony - mówi prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz.

Alina Zawada, dyrektor chorzowskiego MORiS-u - który opiekuje się stadionem Ruchu, zdecydowanie bardziej obawia się opadów śniegu. - Podgrzewana murawa na Cichej pracuje od końca października, ale kibice muszą pamiętać, że ten system nie powoduje, że znika śnieg. On ma przede wszystkim za zadanie utrzymać w dobrej kondycji korzenie trawy. Tak by mróz i śnieg nie zniszczył ich na dobre. Z małym opadem podgrzewanie może sobie jeszcze poradzić, ale gdy śniegu jest naprawdę dużo, to już nie ma wyjścia, w ruch muszą iść traktory - mówi dyrektor.

- Mamy dwie takie maszyny ze specjalnymi szczotkami. Jeżeli będzie taka konieczność i delegat meczu na to pozwoli, to na pewno nasi ludzie odśnieżą murawę, choćby w trakcie spotkania - dodaje.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Kto wygra setne Wielkie Derby Śląska?