Prezes Ruchu Chorzów o największej wygranej w WDŚ. A pukali się w głowy!

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu Chorzów, po zwycięstwie w Wielkich Derbach Śląska wcale najbardziej nie cieszy się ze zdobycia trzech punktów.
Po słabym początku rozgrywek ekstraklasy, gdy wydawało się, że niebiescy będą walczyli o utrzymanie w lidze, zespół z Cichej przeszedł zaskakującą metamorfozę. Po wygranej z Górnikiem Zabrze Ruch awansował na szóste miejsce.

- Pozycja nie ma aż tak wielkiego znaczenia, bo do końca rozgrywek jeszcze daleko. Natomiast już dziś można zaryzykować, że nasz pomysł na budowę zespołu był trafiony - mówi Dariusz Smagorowicz. Prezes niebieskich myśli o koncepcji "polskiego Ruchu". Latem tego roku klub z Cichej zrezygnował bowiem z większości obcokrajowców. Ostał się tylko Pavel Sultes, ale również i Czech z czasem opuścił Chorzów.

- Gdy postawiliśmy wyłącznie na polski skład, to nie brakowało takich, którzy pukali się w głowy. Powtarzano, że to nie wypali i będziemy przegrywać. Okazało się jednak, że można. Wielkie Derby Śląska potwierdziły to po raz kolejny - dodaje Smagorowicz.

Prezesa niebieskich cieszy również to, że w lidze wygrywa "młody zespół".

- Martin Konczkowski, Daniel Dziwniel, Filip Starzyński, Michał Helik, Kamil Włodyka - przecież przed nimi dopiero najlepsze lata na boisku. Ten zespół ma dwóch doświadczonych generałów: Marcina Malinowskiego i Łukasza Surmę. Gdy "Malina" opuścił boisko z powodu urazu, to miałem obawy, jak to się dalej potoczy. Wtedy to właśnie Surma scementował zespół - zauważa prezes.

Warto też dodać, że w podstawowym składzie Ruchu na WDŚ pojawiło się sześciu piłkarzy, którzy wychowali się w klubach z naszego regionu: Michał Buchalik (Rybnik), Martin Konczkowski (Ruda Śląska), Marcin Malinowski (Wodzisław Śląski), Kamil Włodyka (Jaworzno), Bartłomiej Babiarz (Katowice), Łukasz Janoszka (Bytom). Dla odmiany w składzie Górnika był tylko jeden Ślązak - Maciej Małkowski z Jastrzębia-Zdroju. 

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Kto był najlepszym piłkarzem Wielkich Derbów Śląska