Ruch Chorzów chce wypożyczyć zawodnika, którego zagranie było hitem internetu [WIDEO]

Koniec rundy jesiennej to tradycyjnie początek przetasowań w kadrze Ruchu Chorzów. Kto nie włoży już więcej niebieskiej koszulki?
Z Cichą na pewno żegna się Łukasz Tymiński. 23-letni pomocnik był w rundzie jesiennej tylko rezerwowym. Niebiescy wypożyczyli zawodnika z Żywca z Jagiellonii Białystok i teraz nie są zainteresowani przedłużeniem umowy. W trakcie rundy jesiennej mówiło się, że Tymiński może kontynuować karierę w Piaście Gliwice.

Na liście transferowej niebieskich znajdzie się minimum sześć nazwisk. Nowych klubów na pewno będą musieli sobie szukać Robert Chwastek i Bartosz Soliński.

Przypominamy, że 21-letni Soliński to nasz śląski "Superman". Takim mianem ochrzcił bramkarza jeden z angielskich serwisów internetowych, który był pod wrażeniem tej interwencji.Listę uzupełnią też inni młodzi piłkarze, którzy na razie nie mają szans na grę w pierwszej drużynie Ruchu.

Prawdopodobnie znajdzie się też na niej Bartosz Brodziński - obrońca, którego Ruch pozyskał latem z Arki Gdynia. Pomimo że defensywa niebieskich przez całą rundę zmagała się z poważnymi problemami kadrowymi, to Brodziński nie zdołał zadebiutować w lidze. - Być może potrzebuje więcej czasu? Decyzja należy do trenera Jana Kociana - mówi prezes Dariusz Smagorowicz.

Zimą wróci też temat sprzedaży Macieja Jankowskiego, którego kontrakt obowiązuje do końca sezonu, oraz rozwiązania umowy z Andrzejem Niedzielanem, który jest na liście płac, ale od dawna nie gra w niebieskiej koszulce. Ostatni raz wystąpił w ligowym spotkaniu w maju.

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Jerzy Buzek uważa, że przyszłość Ruchu Chorzów jest tylko na Stadionie Śląskim. Czy ma rację?