Radni Chorzowa uchwalili 50 tys. zł na Ławeczkę Gerarda Cieślika!

Na wniosek radnych z ugrupowania Wspólny Chorzów w budżecie na 2014 rok znalazło się 50 tysięcy złotych na Ławeczkę Gerarda Cieślika. Przypominamy, że to ŚLĄSK.SPORT.PL i ?Gazeta? zaproponowały, aby w ten sposób uhonorować postać legendarnego piłkarza Ruchu Chorzów i reprezentacji Polski, który zmarł w listopadzie.
Zaproponowaliśmy kilka dni temu, że taka ławeczka mogłaby stanąć na ul. Wolności, reprezentacyjnym deptaku miasta.

Propozycja błyskawicznie zyskała sympatyków. Poparli ją m.in. prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz, Antoni Piechniczek, radny Ryszard Sadłoń, były działacz i sponsor niebieskich Janusz Paterman, popularny aktor Bogdan Kalus. Za dobry uznał pomysł wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik, chociaż zamiast Wolności wolałby raczej stadion na Cichej.

Wsparli nas także kibice. Na specjalnym profilu na Facebooku pomysł akcji w ciągu kilku dni polubiło ponad 2,1 tys. osób.

Cieszymy się, że chorzowscy radni dostrzegają znaczenie pielęgnowania tradycji sportowych. Dali temu zresztą wyraz nie po raz pierwszy. W 2006 roku miasto poparło również inicjatywę "Gazety", kiedy to zaproponowaliśmy, aby uhonorować miejsce na chorzowskiej Kalinie, gdzie znajdował się historyczny, pierwszy stadion Ruchu Chorzów, tzw. hasiok. Efektem naszych starań, które poparli radni, jest tablica pamiątkowa i nazwanie miejscowej szkoły imieniem Sportowców Hajduckich.

Podoba Ci się pomysł z ławeczką Cieślika? Dołącz do nas na Facebooku >>