Sport.pl

Trener Ruchu Chorzów uczył piłkarzy, jak posługiwać się sztućcami

Mariusz Śrutwa, były napastnik Ruchu Chorzów opowiada o czasach, gdy sędziowie kręcili niebieskimi na prawo i lewo, a trener potrafił wywalić z drużyny za brak garnituru.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Rozmowę ze Śrutwą opublikował portal FootBar.pl. Były kapitan niebieskich sporo miejsca poświęca okresowi, gdy ligę zżerała korupcja. - Nawet trenerzy drużyn przeciwnych mówili, że jesteśmy najlepsi, ale z różnych pozaboiskowych przyczyn nie możemy tego pokazać. Dziwnych meczów było cholernie dużo. Tylko jeden sędzia, który prowadził nasze mecze się uchował. Jeden! Resztę zwinęli. Powiem szczerze, że jestem dumny z tego, że mogę sobie tutaj z panem siedzieć, a moje nazwisko nawet nie przewinęło się przez to bagno. Z perspektywy czasu okazuje się jednak, że Ruch, mając świetny zespół, mógł powalczyć o wyższe cele - podkreśla Śrutwa.

Napastnik, który strzelił w lidze 102 opowiada też o ekscentrycznym Oreście Lenczyku, który podczas jednej z odpraw uczył piłkarzy posługiwać się sztućcami. - Pan Orest to człowiek z bardzo specyficznym poczuciem humoru, ale też cholernie inteligentny. Nie jest łatwy, ale pewnie Śrutwa też nie jest łatwy. Bardzo go szanuję. Zawsze nadawaliśmy na tych samych falach.

- Kiedyś wyjeżdżamy na jakiś mecz w europejskich pucharach, autokarem. Lenczyk kazał zabrać garnitury, a ja oczywiście zapomniałem. Na wstępie mówi: "Ty nie jedziesz". Od razu dzwonię po żonę, żeby jak najszybciej przywiozła. Ale Orest nieugięty, pojechali. Beze mnie. W końcu małżonka przyjechała, ruszamy w pościg. Na którymś kilometrze udało nam się ich dogonić, autokar staje. Lenczyk przytulił mnie na misia i mówi: "Mariusz, fajnie, że zdążyłeś". Oczywiście garnitury były niepotrzebne - wspomina Śrutwa.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Co było najważniejszym wydarzeniem mijającego roku w śląskiej piłce?
Więcej o:
Komentarze (3)
Trener Ruchu Chorzów uczył piłkarzy, jak posługiwać się sztućcami
Zaloguj się
  • maczo1948

    Oceniono 12 razy -4

    W chorzowie jesta taka patologia że trzeba ich uczyć wszystkiego, zero dobrych manier kultury itp. bieda śmierdzi zacofanie i tyle cała prawda niech się uczą na naukę niGdy za późno !!!

  • maksiu110

    Oceniono 21 razy -11

    W Chorzowie do dzisiaj oblizują noże...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX