Wielkie Derby Śląska najlepszym meczem Ruchu Chorzów

Michał Buchalik, bramkarz z Rybnika pomógł Ruchowi Chorzów dźwignąć się z marazmu po 0:6 w Białymstoku. Jak ocenia jesienną rundę Ekstraklasy?
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Przed wspomnianym 0:6 z Jagiellonią pierwszym bramkarzem zespołu z Cichej był Krzysztof Kamiński. Kompromitacja w Białymstoku zaważyła na zmianie trenera. Jacka Zielińskiego zastąpił Jan Kocian, który postawił właśnie na Buchalika.

Bramkarz, którego Ruch pozyskał z Lechii Gdańsk podkreśla, że miejsce niebieskiej w górnej połówce tabeli nie jest dla niego zaskoczeniem. Najlepszy mecz Ruchu zdaniem Buchalika? - Na pewno utkwił mi w pamięci mecz z Górnikiem Zabrze (2:1). Wiadomo, że było to bardzo prestiżowe spotkanie i na pewno ten mecz zapamiętam, jak i cały zespół - mówi.

A najgorsze spotkanie? - Patrząc na wynik (2:4) to spotkanie z Lechem w Poznaniu. Nie graliśmy tam źle, bo prowadziliśmy i mogliśmy się pokusić o zwycięstwo. Ale najsłabszy mecz rozegraliśmy chyba w Gdańsku przeciwko Lechii (0:0), gdzie jedna i druga drużyna nie stworzyła sobie zbyt wielu sytuacji - wspomina.

Buchalik snuje też plany na rundę wiosenną. - Nie ukrywamy, że naszym celem jest utrzymanie miejsca w pierwszej ósemce. Jeśli go zrealizujemy, to przed tymi dodatkowymi siedmioma meczami postawimy sobie kolejne wyzwania - dodaje.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>