Ruch Chorzów proponuje kontrakty za 5 tys. Są pierwsi chętni

Ruch Chorzów może pozyskiwać w zimowym oknie transferowym piłkarzy za co najwyżej 5 tys. zł miesięcznie. Czy to pozwoli zbudować zespół, który obroni miejsce w pierwszej ósemce ekstraklasy?
Niebiescy zakończyli pierwszą część sezonu na znakomitej jak na realia chorzowskiego klubu piątej pozycji. Dobre wyniki na boisku nie idą w parze z klubowymi finansami. Na Ruch ma oko Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej, która zadecydowała, że zimą klub z Cichej nie może zapłacić nowym zawodnikom więcej niż 5 tys. zł miesięcznie. Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu, zapewnia, że to nie problem. Niebiescy nadal mają stawiać na wychowanków oraz młodych piłkarzy, a ci w zamyśle aż tak dużo kosztować nie będą.

Starzyński nie narzeka

Ruch rozpoczyna przygotowania do rundy rewanżowej we wtorek. Jaki to będzie zespół? Wiosną w niebieskiej koszulce kibice nie zobaczą już Łukasza Janoszki, który zdecydował się na ofertę Zagłębia Lubin. Działacze liczą, że w najbliższych tygodniach uda im się sprzedać Macieja Jankowskiego, który za pół roku stanie się wolnym zawodnikiem. 24-letniego napastnika także wiązano z Zagłębiem.

Największą stratą byłoby jednak odejście Filipa Starzyńskiego. Na Cichej powtarzają co prawda, że 23-letni pomocnik nie jest obecnie na sprzedaż, ale przecież wszystko zależy od sumy odstępnego. Starzyński na brak zainteresowania innych klubów nie narzeka. Ostatnio belgijskie media informowały, że piłkarz może trafić do Club Brugge.

Oni mają się pożegnać

Ruch rozpocznie przygotowania do rundy rewanżowej także bez Łukasza Tymińskiego, który po okresie wypożyczenia wraca do Jagiellonii Białystok. Nowego klubu będzie też sobie musiał szukać stoper Bartosz Brodziński, którego niebiescy pozyskali zaledwie pół roku temu. W gronie tych, którzy mają pożegnać się z Cichą, działacze wymieniają również Bartosza Solińskiego, Roberta Chwastka, Aleksandra Komora, Konrada Korczyńskiego, Rafała Stanisławskiego i Huberta Kotusa. Seweryn Derbisz, 18-letni bramkarz niebieskich, w najbliższych dniach będzie testowany przez Odrę Opole.

Kto może wzmocnić niebieskich? O miejsce w kadrze pierwszej drużyny powalczą zawodnicy, który byli ostatnio wypożyczeni: obrońca Michał Kołodziejski z GKS-u Tychy, obrońca Arkadiusz Lewiński z Puszczy Niepołomice i pomocnik Patryk Stefański z Okocimskiego Brzesko. Z zespołem ma również trenować Hubert Otręba, który jesienią grał w trzecioligowych rezerwach. 

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Co jest najmniej prawdopodobne w 2014 roku: