Sport.pl

Piłkarz Ruchu Chorzów wierzy, że jego czas w reprezentacji Polski dopiero przyjdzie

Daniel Dziwniel dzięki transferowi do Ruchu Chorzów spędził przerwę świąteczno-noworoczną inaczej niż dotąd.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

22-letni Dziwniel dołączył do zespołu z Cichej latem minionego roku. Ruch to pierwszy polski klub wychowanego w Niemczech piłkarza. Rodzina zawodnika pochodzi z Elbląga i dotąd było tak, że gdy przychodził czas świąt, to Dziwniel przyjeżdżał do Polski. - Teraz było odwrotnie. Pojechałem do Niemiec. Także ze względu na siostrę, która akurat zdawała w tym czasie egzamin maturalny - mówi piłkarz.

Również przygotowania do rundy wiosennej będą dla Dziwniela inne niż te w Niemczech. - W Ruchu dostaliśmy trzy tygodnie wolnego, a teraz czeka nas pięć tygodni przygotowań. W Niemczech urlopy były krótsze. Na boisko też wracaliśmy wcześniej, bo już pod koniec stycznia - mówi.

Podczas urlopu Dziwniel starał się poświęcać jak najwięcej czasu rodzinie i znajomym. - Przez dwa tygodnie nie włączyłem telewizora. O wypadku na nartach Angeli Merkel (kanclerz Niemiec - przyp. red.) dowiedziałem się dopiero przez przypadek z radia. Czas na spotkaniach ze znajomymi szybko mijał, ale nie zapominałem też o sporcie. Biegałem, chodziłem na basen - opowiada.

Dobra runda jesienna sprawiła, że wiele osób uważało, że Dziwniel zasłużył na powołanie do pierwszej reprezentacji Polski na styczniowe zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tak się jednak nie stało. - Gra w reprezentacji jest moim marzeniem, ale nie przeżyłem rozczarowania, gdy okazało się, że nie ma mnie na liście powołanych. Jestem jeszcze młody. Wierzę, że mój czas dopiero przyjdzie. Na razie koncentruję się na grze w młodzieżowej reprezentacji Polski - podkreśla.

Co jest najmniej prawdopodobne w 2014 roku:
Więcej o:
Komentarze (2)
Piłkarz Ruchu Chorzów wierzy, że jego czas w reprezentacji Polski dopiero przyjdzie
Zaloguj się
  • cafuediandradina

    Oceniono 5 razy 5

    dobry zawodnik. jak nie z Ruchu hehehe. a tak na serio to trza przyznoc, ze czolowy boczny w lidze

  • maczo1948

    Oceniono 6 razy -4

    hahahhaha dobre śmierdziele niGdy w kadrze !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX