Jan Kocian nie ma wątpliwości. W Ruchu Chorzów rządzi starszyzna

Ruch Chorzów zaplanował na środę testy szybkościowe. Trenerzy chcą sprawdzić, jak zmieniła się dynamika zawodników po ubiegłotygodniowym zgrupowaniu w Kamieniu.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Niebiescy na razie koncentrują się jeszcze na przygotowaniu fizycznym, ale już w poniedziałek rozpoczną obóz w Turcji i wtedy najważniejsze będzie już zgranie i taktyka. Trener Jan Kocian nie ukrywa, że siłą niebieskich wciąż jest doświadczenie. To było boleśnie widać szczególnie w ostatnim sparingu z GKS-em Tychy, który chorzowianie przegrali w kompromitujących rozmiarach (0:5). - Nie grali doświadczeni zawodnicy, tacy jak: Łukasz Surma, Marcin Malinowski, Marek Zieńczuk, czy Piotr Stawarczyk. To spotkanie pokazało nam, że młodzi muszą jeszcze bardzo dużo trenować, aby zastąpić "starszyznę" - uważa słowacki szkoleniowiec.

Z młodych zawodników Ruchu Kocian najbardziej ceni obrońców: Daniela Dziwniela i Michała Helika. - Oni w ostatnim czasie zanotowali największy progres. Dochodzi do nich Filip Starzyński, który również jest jeszcze młodym graczem (ma 23 lata - przyp. red.). W Kamieniu testowaliśmy Mularczyka, Szala, Otrębę, Urbańczyka, Lipskiego - to są piłkarze, których czeka jeszcze wiele pracy. Do tej pory występowali w rezerwach. Wystawiając ich w meczach pierwszego zespołu oczywiste jest, że wymagania są większe - zaznacza Kocian.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Gdzie wiosną objawi się nowy, nieznany szerszej publice, rewelacyjny piłkarz: