Ruch Chorzów w drodze do Turcji. W kadrze znalazł się piłkarz bez kontraktu

Ruch Chorzów rozpoczyna w poniedziałek zgrupowanie na tureckiej riwierze. To najważniejszy etap przygotowań zespołu z Cichej do rundy rewanżowej Ekstraklasy. 
Niebiescy już tradycyjnie będą pracować nad formą w Side. - Po mroźnych sparingach w Polsce wreszcie przypomnimy sobie, jak przyjemnie popracować na zielonej trawie - mówi Filip Starzyński.

Pomocnik Ruchu akurat ma tę przewagę nad kolegami, że był już tej zimy na obozie w ciepłym kraju. "Figo" spędził ten czas w Zjednoczonych Emiratach Arabskich razem z pierwszą reprezentacją Polski.

Zawodnik Ruchu wrócił jednak na Śląsk zawiedziony, gdyż trener Adam Nawałka nie postawił na niego w towarzyskich spotkaniach z Norwegią i Mołdawią. - Na pewno nie mogę powiedzieć, że byłem na wycieczce. To było dla mnie ważne doświadczenie, które w przyszłości będzie procentować - uważa piłkarz.

Starzyński wrócił do składu na niedzielny mecz Termalicą Bruk-Bet Nieciecza (1:0). Strzelił w nim gola, który dał Ruchowi pierwsze zimowe zwycięstwo. - Dobrze, że wrócił. Piłkarz powinien przede wszystkim grać - podkreśla Jan Kocian.

Słowacki szkoleniowiec również cieszy się na pracę na zielonych boiskach w Turcji. - Będziemy mieć do dyspozycji nowoczesną bazę treningową i wymagających sparingpartnerów, którzy pomogą nam przygotować się do sezonu. Po okresie, gdy pracowaliśmy przede wszystkim nad motoryką, przyjdzie czas na inne aspekty - taktykę, organizację gry. Tak, żeby na boisku Ruch prezentował się dobrze - mówi Kocian. Podczas obozu chorzowianie rozegrają pięć sparingów. Zmierzą się kolejno z Zorią Ługańsk, Karpatami Lwów, Vysociną Igława, Worskłą Połtawa i MFK Koszyce.

W kadrze na obóz znalazł się jeden piłkarz bez ważnej umowy, Rosjanin Roland Gigolajew.

Kadra na zgrupowanie w Side 

Bramkarze: Michał Buchalik, Krzysztof Kamiński, Bartosz Soliński

Obrońcy: : Daniel Dziwniel, Artur Gieraga, Roland Gigołajew, Michał Helik, Martin Konczkowski, Marcin Malinowski, Adrian Mrowiec, Maciej Sadlok, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski

Pomocnicy: : Bartłomiej Babiarz, Jakub Kowalski, Patryk Lipski, Konrad Mularczyk, Jakub Smektała, Filip Starzyński, Łukasz Surma, Maciej Urbańczyk, Kamil Włodyka, Marek Zieńczuk

Napastnicy: : Maciej Jankowski, Grzegorz Kuświk, Mateusz Kwiatkowski 

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Gdzie wiosną objawi się nowy, nieznany szerszej publice, rewelacyjny piłkarz:
Więcej o: