Bratanek słynnego reprezentanta Francji na drodze Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów rozpoczyna w środę sparingowe granie w Turcji. Na początek trenerzy zaplanowali mecz z ukraińską Zorią Ługańsk.
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Niebiescy odliczają już dni do inauguracji rundy rewanżowej ekstraklasy i spotkania z Jagiellonią Białystok (16 lutego). Jedenastka na ten mecz wykrystalizuje się właśnie podczas zgrupowania w Side. Ruch zaplanował na ten czas pięć gier kontrolnych.

Na początek formę zespołu z Cichej sprawdzi Zoria Ługańsk.

- To szósta drużyna ukraińskiej ekstraklasy, która ma w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników. Są tam byli i obecni reprezentanci Ukrainy, Gruzji czy Nigerii, w różnych kategoriach wiekowych. I takie ciekawostki - w Zorii występuje Brazylijczyk Danilo, który w przeszłości grał w Pogoni Szczecin oraz Yannick Boli, bratanek znanego w przeszłości reprezentanta Francji, zawodnika m.in. Olympique Marsylia - Basile'a Boli. Zoria w ostatnim meczu rundy jesiennej pokonała Dnipro Dniepropietrowsk 3:0. Rywal na pewno jest wymagający. Czeka nas trudny mecz - ocenia Dariusz Fornalak, drugi trener niebieskich.

W Turcji od kilku dni pada, więc spotkanie może być po wodzie...

- Na szczęście boiska, na których trenujemy, są w tak dobrym stanie, że żaden deszcz tym nawierzchniom nie zaszkodzi. Trening czy mecz w deszczu to fajna sprawa. Są tacy zawodnicy, ja sam do takich należałem, którzy bardzo lubią grać w deszczu. Pogoda nie będzie miała tutaj negatywnego znaczenia - dodaje Fornalak.

Początek meczu o godzinie 14. 

Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Gdzie wiosną objawi się nowy, nieznany szerszej publice, rewelacyjny piłkarz: