Sport.pl

Głos w dyskusji o ławeczce Gerarda Cieślika: "Pomnik Cieślika ino na C6"

Chorzowscy radni, wychodząc naprzeciw pomysłowi portalu ŚLĄSK.SPORT.PL, chcieliby w pierwszą rocznicę śmierci genialnego piłkarza niebieskich Gerarda Cieślika postawić mu ławeczkę. Najchętniej w Chorzowie Batorym.
O naradzie radnych i związanej z nią nadziejami i wątpliwościami pisaliśmy TUTAJ.

Do dyskusji włączyli się kibice niebieskich.

"Skoro Państwo inicjujecie taką dyskusję, to proszę o włączenie do niej mojej propozycji. Moim zdaniem ciekawym pomysłem jest stworzenie rzeźby siedzącej postaci p. Gerarda i umieszczenie jej na trybunie stadionu przy ulicy Cichej 6, na miejscu, gdzie zawsze zasiadał - proponuje internauta hutaantonia.

I uzasadnia: "Stadion Ruchu - gdzie p. Gerard za bajtla przyłaził podziwiać Wilimowskiego, Peterka i Wodarza, gdzie grał tak znakomicie, że wymieniamy Go jako najlepszego wśród wielkiej rzeszy wybitnych niebieskich piłkarzy, w miejscu, z którego oglądał mecze, będąc surowym recenzentem, ale i najwierniejszym kibicem swojego, naszego Ruchu, wreszcie miejsce, w którym odbyło się Jego wzruszające pożegnanie z klubem, to najlepsze i w mojej (i wielu innych kibiców) najlepsze i jedyne miejsce na takie upamiętnienie. Robiąc ławeczkę z Cieślikiem na Wolce zredukuje się Go do postaci bajkowej, jak Szwejk w Przemyślu, do małej architektury jak chłopiec z łabędziem czy bytomski lew i żadna promocja, zyski marketingowe itp. tego nie zmienią. Ikon nie wiesza się na bazarach, zaś naszą świątynią jest nasz stadion. Pomnik Cieślika ino na C6."

Podoba Ci się pomysł z ławeczką Cieślika? Dołącz do nas na Facebooku >>

Więcej o: