Sport.pl

Kontratak prezydenta Chorzowa w sprawie stadionu dla niebieskich

PRZEGLĄD PRASY. Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala w rozmowie ze ?Sportem? zapowiada, że na czwartkowej sesji Rady Miasta wznowi walkę o budowę stadionu Ruchu.
Chorzowscy radni w grudniu przegłosowali, wbrew ugrupowaniu prezydenta Kotali, pomysł, aby Ruch w przyszłości grał na zmodernizowanym Stadionie Śląskim. Tę koncepcję od początku popierał zresztą prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz.

Kotala nie zamierza odpuścić. - Prezes Smagorowicz roztacza zbyt śmiałe wizje związane z przeprowadzką na Stadion Śląski. I kto zapełni ten obiekt, skoro Chorzów się wyludnia? - pyta prezydent miasta w rozmowie ze "Sportem".

Kotala skarży się też na niedostateczne relacje klubu z miastem. W nowej radzie nadzorczej klubu nie znalazło się miejsce dla przedstawiciela miasta. - Dobry zwyczaj nakazuje, aby to właściciel oficjalnie zaprosił nas do tego gremium. Tymczasem o kształcie nowej rady dowiedzieliśmy się post factum. Szkoda. - podkreśla Kotala.

Cały wywiad w dzisiejszym "Sporcie".

Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Więcej o:
Komentarze (5)
Kontratak prezydenta Chorzowa w sprawie stadionu dla niebieskich
Zaloguj się
 • mm0112

  Oceniono 21 razy 19

  Panie Kotala uważaj bo Panu uwierze!
  Teraz się chcesz wybielić mówiąc jak chcesz nowego stadionu bo dobrze wiesz że na to nie ma szans!
  Mam nadzieje ze kibice Ruchu nie są aż tak głupi żeby mu wierzyć. Gdyby stadion miał powstać, to budowa już by dawno trwała!

 • misjonarz75

  Oceniono 14 razy 10

  no tak. Wybory się zbliżają... Trzeba coś obiecać

 • know.why

  Oceniono 13 razy 9

  Nie wierzę ani Kotali ani WCH. Jedni i drudzy szyją wspólne interesy z politykami z UW I UM. Politycy WON od Ruchu. Kotala już dawno stadion miał być budowany. Kłamiesz choć ja też jestem zwolennikiem gry Ruchu na swoim stadionie a nie na SŚ -symbolu niegospodarności i obsadzonego skompromitowanymi ludźmi.Poza tym SŚ to bubel budowlany i niefunkcjonalny szmelc.Za to wszystkie kluby na Śląsku miały by pobudowane swoje stadiony.Prezydent ma szansę na rechabilitację. Ale tu trzeba nie obietnic tylko zacząć działać i pokazać nam efekty.

 • kisch

  Oceniono 13 razy 9

  Kotala miałeś szanse bo tylko dzięki kibicom Ruchu wygrałeś wybory. Kolejny raz już nikt się nie nabierze. Odejdziesz razem w WCh ...

 • domin1920

  Oceniono 14 razy 6

  Nic nie może obiecać, sprawa jest zamknięta. Czekam na dalsze opowiadania o silnym Ruchu na nieskończonym SŚ. Żeby sie nie okazało, że całą winę zwalicie na Smagora, że to on nie chciał stadionu, bo ma obiecane 4 mln z miasta. 4 mln za już 94 lata legendy bez końca. Nawet nie chce myśleć, co może wyniknąć z przehandlowaniem nowej C6.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX