Serce WOŚP na dobre znika z koszulek Ruchu Chorzów

Po sześciu latach współpracy Ruchu Chorzów z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy serce fundacji znika z niebieskich koszulek.
Chorzowscy piłkarze grali z czerwonym sercem od 2008 r. To był pierwszy taki przypadek w Polsce. Ruch oddał najcenniejsze miejsce na swojej koszulce za darmo. Mówiło się wtedy, że chorzowski klub idzie w ślady Barcelony, która grała wtedy z logo UNICEF-u.

Logo WOŚP długo znajdowało się na przodzie koszulki piłkarzy z Cichej. Jesienią minionego roku symbol został przeniesiony na rękawek, tak by zwolnić miejsce dla Węglozbytu - nowego sponsora klubu.- Z piersi nasz logotyp zaczął wędrować w inne miejsca na koszulce, były różne propozycje. My wtedy powiedzieliśmy, że albo serce jest na piersiach, albo nie będzie go nigdzie. Dlatego bardzo grzecznie podziękowaliśmy za współpracę, choć cieszyliśmy się, że przez kilka lat to serduszko było na strojach Ruchu - mówił wtedy Jerzy Owsiak.

Mimo słów Owsiaka Ruch liczył, że współpraca będzie kontynuowana. Tak się jednak nie stanie. Wiosną - na nowych koszulkach niebieskich - serca WOŚP już nie będzie.

Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Gdzie wiosną objawi się nowy, nieznany szerszej publice, rewelacyjny piłkarz: