Ruch Chorzów zaskakuje siłą ataku co dwa lata. To jest ta chwila! [ANALIZA]

Grzegorz Kuświk i Maciej Jankowski mogą wprowadzić niebieskich na podium mistrzostw Polski. Bo gdy Ruch Chorzów straszy linią ataku, to zdobywa medale.
Startuje nowy sezon Wygraj Ligę. 20 000 złotych w puli nagród >>Sezon 2010 - niebiescy nieoczekiwanie sięgają po brązowy medal mistrzostw Polski. Atutem zespołu jest atak Artur Sobiech i Andrzej Niedzielan.

Sezon 2012 - chorzowski zespół do ostatniej kolejki walczy o mistrzostwo Polski, by ostatecznie cieszyć się ze srebra. Pozostali ligowcy zazdroszczą niebieskim duetu napastników Arkadiusz Piech - Maciej Jankowski.

Sezon 2014 - co przyniesie ten sezon zespołowi z Cichej? Po trzech wiosennych wygranych Ruch jest już trzeci, a zespół znowu ma oparcie w ataku, który tworzą tym razem Grzegorz Kuświk i Maciej Jankowski.

O Kuświku często mówiło się w Chorzowie, że ma potencjał. Na treningach wyczynia cuda, ale kiedy zaczynał się mecz, to piłkarz był bezbarwny, nieskuteczny, chaotyczny. Tak było do czasu, gdy na trenerskiej ławce niebieskich usiadł Jan Kocian. Dziś Kuświk to gracz waleczny, pewny swoich atutów, skuteczny. W ostatnim meczu z Widzewem strzelił swoją dziewiątą bramkę w sezonie.Kuświk znakomicie uzupełnia się z Jankowskim. Ten po odejściu Piecha był zagubiony. Wystawiany na szpicy zawodził. Teraz znowu gra na miarę swojego nieprzeciętnego potencjału, zdaniem doświadczonych zawodników Ruchu - największego w drużynie. Kuświk z przodu, Jankowski za jego plecami. Taka taktyka zapewnia niebieskim bramki i wygrane.

To dobrze rokuje na końcówkę sezonu. Warto wykorzystać potencjał tej dwójki, bo przecież po sezonie linię ataku znowu trzeba będzie budować na nowo... Jankowskiemu kończy się kontrakt i nawet jeżeli zdecyduje się na jego przedłużenie, to nie po to, żeby nadal strzelać bramki na Cichej, a po prostu dać niebieskim zarobić na transferze.

Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

W jaki dzień najbardziej lubisz oglądać w telewizji mecze polskiej ekstraklasy?