Sport.pl

Ruch Chorzów chce zatrzymać Jana Kociana na dłużej. Będzie nowa umowa?

Ruch Chorzów zdaje sobie sprawę, że ma w rękach trenerski skarb i proponuje Janowi Kocianowi nową umowę. Z naszych informacji wynika, że sprawa rozstrzygnie się na dniach
Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 000 złotych >>

Słowak pojawił się na Cichej jesienią minionego roku. Zespół był wtedy w rozsypce po 0:6 z Jagiellonią Białystok. Kocian w ekspresowym trybie odbudował zespół, który dziś jest w tabeli Ekstraklasy już trzeci. - Gdy Kocian pojawił się na Cichej, to padło zdanie o "niemieckiej szkole". Niemieckich wzorcach. Ktoś mógł się wtedy obśmiać, bo przecież gdzie tam Ruchowi do Bundesligi. Tyle że nam chodziło o pewien przekaz. Jasny przekaz: gdzie na pierwszym miejscu jest praca, szacunek dla drugiego człowieka, taktyka, która odpowiada potencjałowi drużyny. Trener Kocian miał dla zawodników właśnie taki prosty przekaz. Nie zagadał ich. Nie roztaczał śmiałych wizji. Jasno określił, czego oczekuje od drużyny. Dostosował taktykę do możliwości zawodników. Oczywiście nie jest tak, że wszystko, co dzieje się na boisku, włożył w sztywne ramy. Nie. W Ruchu wciąż jest miejsce na improwizację. Odrobinę piłkarskiego szaleństwa. Nasz zespół to dziś dobrze zbilansowana, pewna swoich atutów drużyna - charakteryzuje pracę i pomysły Kociana Mariusz Klimek, który zaproponował Słowakowi angaż na Cichej.Pracę Kociana dostrzegli i docenili działacze klubów bogatszych od Ruchu. Już zimą pisaliśmy, że Słowak ma propozycję pracy z dwóch, trzech drużyn. Umowa trenera z Ruchem obowiązuje do końca następnego sezonu (2014/15), ale niebiescy już teraz chcą przedłużyć kontrakt do czerwca 2016 roku. Prawdopodobnie sprawa rozstrzygnie się na dniach.

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

W jaki dzień najbardziej lubisz oglądać w telewizji mecze polskiej ekstraklasy?
Więcej o:
Komentarze (6)
Ruch Chorzów chce zatrzymać Jana Kociana na dłużej. Będzie nowa umowa?
Zaloguj się
 • noobek51

  Oceniono 57 razy 45

  Zaraz się okaże że to poważny kandydat do objęcia posady trenera reprezentacji :)

 • urbsanowicz

  Oceniono 46 razy 12

  Wykładnikiem cz to jest Trener bardzo dobry i zasługuje NA DŁUŻSZY KONTRAKT BĘDZIE WYGRANA Z WISŁĄ w Krakowie czego mu życzę

 • rucki

  Oceniono 42 razy 0

  wygląda na to, że trener jest dobry, ale czy to nie jednosezonowiec? problemem ruchu jest to, że nie ma stadionu, wkrótce ten obiekt z czterema świeczkami, na której grają chorzowscy piłkarze, stanie się pośmiewiskiem ligi... długi, brak stadionu, brak perspektyw - niby polska rzeczywistość... ale inni chociaż stadion mają.

 • muppetshow1982

  Oceniono 13 razy -3

  doh jo...za pol roku wpadna w dolek to bede chciali rozwiazac umowe. stawowy dostal kiedys umowe na 10 lat, a po ilu sie skonczyla?

 • ga.spar

  Oceniono 54 razy -34

  2:1 z Zagłębiem, 1:0 z Jagiellonią, 3:2 ze Śląskiem, 2:1 z Widzewem
  też mi wyczyn trenerskiego skarbu zdobyć komplet punktów z takimi leszczami

 • koonraadoo

  Oceniono 74 razy -50

  Wykładnikiem czy jest dobry bedzie nastepny sezon, narazie jada na niezlym farcie bo grac to nie potafia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX