Zanosi się na najlepszy wynik napastnika Ruchu Chorzów od wielu lat

Dziesięć bramek Grzegorza Kuświka, napastnika Ruchu Chorzów, daje nadzieję na rekordowy - jak na chorzowskie realia - wynik na koniec sezonu.


Kuświk, 27-letni napastnik z Ostrowa Wielkopolskiego, rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze. W ostatnim ligowym meczu z Wisłą Kraków, Kuświk strzelił już dziesiątą bramkę w sezonie.

Chociaż do końca rozgrywek daleko (przed ligowcami jeszcze dwanaście kolejek), Kuświk ma na koncie niemal tyle samo goli, co dwóch najlepszych strzelców (Maciej Jankowski i Arkadiusz Piech) niebieskich w minionym sezonie (11).

O umiejętnościach Kuświka długo mówiło się z przymrużeniem oka. Kolejni trenerzy powtarzali co prawda, że piłkarz ma talent, potencjał i na treningach wyczynia różne piłkarskie cuda. Zaczynał się jednak mecz i Kuświk zawodził. Grał chaotycznie i - co gorsze - nieskutecznie. Zawodnik, którego hobby jest hodowla gołębi, zaczął grać na miarę oczekiwań swoich i kibiców dopiero w chwili, gdy trenerem zespołu został Słowak Jan Kocian.

Dziesięć goli Kuświka to już imponujący wynik. Poczynając od sezonu 2007/08, gdy Ruch wrócił do ekstraklasy, lepszy snajperski rezultat zanotował tylko Piech (12), a działo się to w sezonie 2011/12, gdy chorzowski zespół sięgnął po wicemistrzostwo Polski. Kuświk jest na najlepszej drodze, żeby ten wynik poprawić z nawiązką.

Sezon 2007/08

7 - Wojciech Grzyb, 6 - Martin Fabusz

Sezon 2008/09

4 - Tomasz Brzyski i Wojciech Grzyb, 3 - Marcin Sobczak

Sezon 2009/10

10 - Artur Sobiech, 8 - Łukasz Janoszka, 7 - Andrzej Niedzielan

Sezon 2010/11

8 - Maciej Jankowski, 5 - Arkadiusz Piech

Sezon 2011/12

12 - Arkadiusz Piech, 8 - Maciej Jankowski

Sezon 2012/13

6 - Maciej Jankowski, 5 - Arkadiusz Piech

Sezon 2013/14 (na dwanaście kolejek przed końcem)

10 - Grzegorz Kuświk, 5 - Filip Starzyński

Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Czu Ruch Chorzów wywalczy w tym sezonie mistrzostwo Polski