Sport.pl

Czy Legia powinna obawiać się Ruchu? "Niebiescy są dziesięciokrotnie słabsi"

PRZEGLĄD PRASY. Mariusz Śrutwa, były napastnik Ruchu Chorzów i Legii Warszawa zaprasza na łamach "Sportu" na weekendową kolejkę Ekstraklasy.
Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 000 złotych »

Seria sześciu zwycięstw niebieskich sprawiła, że Ruch zbliżył się do Legii na odległość sześciu punktów. W najbliższej kolejce Ruch gra z Piastem Gliwice, a Legię czeka trudne spotkanie z Wisłą Kraków. Czy śląski zespół może jeszcze zmniejszyć dystans do lidera?

- Gdyby Legia miała obawiać się Ruchu, to byłoby zaprzeczeniem wszystkiego, co ma dobrego w swoich planach. Tam celuje się w awans do Ligi Mistrzów albo co najmniej dobre występy w Lidze Europy, ekstraklasę traktują przy tym jako łatwą i przyjemną - uważa Śrutwa.

- Myślę jednak, że w Warszawie powinni się zastanowić, dokąd to zmierza, skoro ich ostatni występ w europejskich pucharach był wielkim rozczarowaniem, a na ten moment zdobyli niewiele więcej punktów od klubu, który jest - powiedzmy - dziesięciokrotnie słabszy finansowo i organizacyjnie. Z drugiej strony - tak jak Ruch powinien się wstydzić tego, co poza murawą, tak jest również przykładem na to, jak wiele znaczą dobry trener, odpowiednia grupa ludzi w szatni i fajna atmosfera - mówi "Sportowi" były napastnik.

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Więcej o:
Komentarze (22)
Czy Legia powinna obawiać się Ruchu? "Niebiescy są dziesięciokrotnie słabsi"
Zaloguj się
 • mm0112

  Oceniono 98 razy 28

  Z taką grą to chyba Ruch jest dziesięciokrotnie lepszy od Legii.
  Gra Ruchu nie pasuje do tej ligowej kopaniny jaką między innymi prezentuje Legia.

 • boras1691

  Oceniono 32 razy 24

  A co mają powiedzieć takie polskie potęgi jak Lech i Wisła? Zagłębie Lubin ze swoim budżetem jest na drugim biegunie skuteczności.

 • piotr_64

  Oceniono 40 razy 8

  Ruch gra cudowną piłkę , zupełnie nie spotykaną na polskich stadionach. Dodam, że poprzednio zachwyty dotyczyły Jagieloni, Górnika i Wisły - wszystkie te drużyny były chwalone za świetną grę. Na ich tle Legia jawi się jako słabeusz, marna gra, marni piłkarze, marny trener. W dodatku wszyscy sprzyjają drużynie z Warszawy i sędziowie i PZPN i nawet administracja państwowa.
  W ramach tej pomocy sędziowie podejmują skandaliczne decyzje pozwalając "wspaniale wykształconym technicznie" piłkarzom innych drużyn na łamanie nóg legionistom, PZPN postanawia promować słabą grę i wywalczone na boisku punkty dzieli na dwa, Ekstraklasa zabiera 3 punkty Legii i wraz z wojewodą zamyka co chwila stadion Legii zabierając mozliwość rywalizacji we wsparciu kibiców klubu.
  I co ??......i nic Legia ciagle pierwsza , ciągle z dużą przewagą punktową........

 • domin1920

  Oceniono 48 razy 8

  Mistrzem Polski będzie Ruch. Oczywiście, jak nam sędziowie i cała ta warszawska - gorolska nagonka nie przeszkodzą.
  ........... a w między czasie, trza Piasta odprawić z kwitkiem ....... Niebiescy ino 3 punkty !

  Ruch rządzi !

 • 19bonalaziska20

  Oceniono 3 razy 3

  Piotr 64 - Niy rozśmiyszej mie. Jako wielko przewaga punktowo?

 • wilem07

  Oceniono 49 razy 1

  wszawiaski tytuł - pierd. sie redaktorzyno

 • erwinsmith

  Oceniono 26 razy 0

  Zaczyna się.
  Znowu ktoś spoza "Wielkiej Trójki" odważył się wyłamać. Przypomnijmy zatem wszystkim że tytuł należy się tylko Legii po zaciętej walce z Wisłą i Lechem.
  (a jak ktoś nie wierzy to niech przeczyta regulamin ekstraklasy)

 • zerozer52

  Oceniono 13 razy -3

  Ekstraszmaciarze za ekstrakasę.

 • ossmolony

  Oceniono 24 razy -14

  Legia,Ruch,czy jeszcze jakieś inne dziadostwo.... I czym sie tu fascynowac ? Dlatego te polskie piłkarsie dziadostwo z całą tą''Eksra" klasą nie tylko mi koło ch . ja lata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX