Sport.pl

Marcin Malinowski: Piłkarze Ruchu Chorzów chodzą twardo po ziemi

Ruch Chorzów kroczy wiosną od zwycięstwa do zwycięstwa, a Piast Gliwice w rundzie rewanżowej jeszcze nie wygrał. Jak potoczą się niedzielne derby na Cichej? 
Startuje nowy sezon Wygraj Ligę! Kupisz Starzyńskiego? A może kogoś z Piasta? >>

Piast wciąż ma szanse na awans do mistrzowskiej ósemki, ale musi sobie przypomnieć, jak się wygrywa.

- Wiemy, w jak ciężkiej sytuacji się znaleźliśmy, ale na każdych zajęciach staraliśmy się przygotować jak najlepiej do meczu z Ruchem. Wiemy, że mecz w Chorzowie może dodać nam pewności. Potrzebujemy wygranej i dobrego pojedynku. Chcemy pierwszego zwycięstwa w tym roku - mówi Tomasz Podgórski, pomocnik Piasta.Ruch po sześciu wygranych z rzędu nie musi się już obawiać, że straci miejsce w mistrzowskiej ósemce.

- Staramy się nie wybiegać za daleko w przyszłość. Koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu. Zostało jeszcze pięć kolejek, więc jest jeszcze kilka punktów do zdobycia. Zawsze walczymy o zwycięstwo, ale też twardo chodzimy po ziemi. Po każdym spotkaniu są analizy i sztab szkoleniowy pokazuje nam nie tylko te dobre rzeczy - podkreśla Marcin Malinowski, kapitan niebieskich.

- Nie wierzę, żeby w kadrze Ruchu byli piłkarze, którzy zadowalają się tym, co ugraliśmy do tej pory. Drużyna jest w stanie powalczyć o coś więcej i wszystkie spotkania są dla nas równie ważne. Ludzie sobie piszą różne scenariusze, ale nie my. Skupiamy się na tym, co jest teraz, o reszcie będziemy mówić po zakończeniu sezonu zasadniczego - dodaje Malinowski. 

Więcej o: