Sport.pl

Jan Kocian: Takiej serii, jak w Ruchu Chorzów, jeszcze nie miałem

Jan Kocian, trener Ruchu Chorzów, komplementuje Piasta Gliwice przed niedzielnym meczem na Cichej, ale liczy na siódme zwycięstwo z rzędu.
 

Ruch nie przestaje zadziwiać i tydzień po tygodniu dodaje do swojego konta po trzy punkty. Trener Jan Kocian przyznaje, że tak okazałej serii wygranej nie notował wcześniej jako piłkarz i trener.

- Dobra passa sprawia, że zespół gra lepiej, a treningi aż tak nie męczą. Zwycięstwa poprawiają atmosferę w szatni. Tyle że dobra atmosfera nie spowoduje tego, że położymy się na sofie i już nie będziemy ciężko trenować - zaznacza Słowak.

Kocian jest dobrego zdania o zespole z Gliwic. - Nie ma mowy o lekceważeniu. Siłą Piasta są stałe fragmenty gry oraz ofensywne usposobienie. Rywal ma też mocną ławkę rezerwowych - mówi trener niebieskich.

- Podoba mi się pomysł z budowaniem drużyny na podstawie polskich zawodników, ale przede wszystkim cenne jest to, że gracze Ruchu realizują taktykę, jaką zakłada sztab szkoleniowy. Ruch to solidny zespół, który czerpie radość z gry - mówi z kolei Marcin Brosz, trener Piasta.

Kocian podkreśla, że nie interesują go dywagacje na temat tego, czy Ruch zagra w europejskich pucharach.

- W szatni o tym nie rozmawiamy. Myślimy o meczach, które pozostały nam do końca rundy zasadniczej, a potem będziemy się koncentrować na spotkaniach w mistrzowskiej ósemce. Trzeba realnie oceniać naszą sytuację - dodaje Kocian. 

Ile jeszcze meczów wygra Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Czu Ruch Chorzów wywalczy w tym sezonie mistrzostwo Polski
Więcej o: