Znany pisarz zainaugurował działalność "Klubu 100" Ruchu Chorzów

"Klub 100" to nowy pomysł Ruchu Chorzów na podreperowanie budżetu niebieskiej spółki.


Inicjatywa jest skierowana do osób, które gotowe są wpłacać co miesiąc sto złotych na konto klubu. To kwota minimalna, bo oczywiście kto ma taką chęć, może sięgnąć do kieszeni głębiej.

"Główną korzyścią z bycia w "Klubie 100" jest prestiż związany z możliwością nazywania siebie "Super Kibicem" Ruchu Chorzów. Na oficjalnej stronie internetowej umieszczona zostanie specjalna zakładka, w której wymienieni będą wszyscy członkowie Klubu (logo firmy bądź imię i nazwisko). Kolejną korzyścią będzie 10% zniżka w Strefie Kibica i Sklepie Kibica. Dla osób posiadających karnety zniżka z 20% wzrośnie do 25%. Każdy członek zapraszany będzie na imprezy organizowane przez Ruch Chorzów. Przedsiębiorcy będą również mogli liczyć na obniżone ceny świadczeń reklamowych.

Członek "Klubu 100", który w danym kwartale kalendarzowym wpłaci najwyższą kwotę na konto Ruchu, otrzyma do wykorzystania dwie wejściówki VIP na wybrany mecz Niebieskich rozgrywany na Cichej. Wejściówki VIP będą do wykorzystania przez pół roku od momentu uprawnienia do ich otrzymania. Bilety nie będą jednak obowiązywać podczas Wielkich Derbów Śląska" - informuje Ruch.

Ruch Chorzów znowu wygra? Podyskutuj na Facebooku >>

Pierwszą osobą, która zasłużyła na miano "Super Kibica", jest Wojciech Kuczok, znany pisarz, dramaturg, scenarzysta.

- Nie od dziś wiadomo, że wyniki sportowe Ruchu wydają się być znacznie lepsze niż kondycja finansowa klubu. Na pewno niejeden kibic chciał wspomóc Ruch, a teraz będzie miał taką okazję. Każdy może się teraz poczuć współodpowiedzialny za dobro klubu. Warto sobie powiedzieć: nie tylko przyglądam się, kibicuję, ale dobro Ruchu leży mi na sercu i chcę się mocniej zaangażować - mówi Kuczok.

- Nie wydaje mi się, żeby była to oferta skierowana do sponsorów. Ci jednak nie angażują się na poziomie 100 złotych, a raczej 100 tysięcy miesięcznie. Co jednak nie oznacza, że jedno wyklucza drugie. Spontaniczna pomoc również może być hojna - zaznacza pisarz.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Czu Ruch Chorzów wywalczy w tym sezonie mistrzostwo Polski