Sport.pl

Czy Rołand Gigołajew dostanie szansę debiutu w Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów zakontraktował zimą Rołanda Gigołajewa, ale Rosjanin na razie nie może się przebić do meczowej kadry niebieskich.
Ruch Chorzów powalczy o europejskie puchary? Podyskutuj na Facebooku >>

Gigołajew dołączyl do zespołu w styczniu podczas zgrupowania Ruchu w Kamieniu Rybnika. Wydawało się, że jego akcje nie stoją zbyt wysoko, a jednak niebiescy z czasem zdecydowali się podpisać z nim umowę obowiązującą do 30 czerwca 2016 roku.

Informowaliśmy wtedy, że Ruch przestał być jedynym klubem w Ekstraklasie, który miał w kadrze wyłącznie Polaków. Mijają jednak kolejne tygodnie rundy rewanżowej, a Rosjanina próżno szukać w meczowej kadrze niebieskich.

Piłkarz pokazuje się za to w spotkaniach sparingowych Ruchu. W tym tygodniu zagrał z BKS-em Bielsko-Biała. Obrońca jest zgłoszony do rozgrywek, więc można założyć, że jego debiut w niebieskich barwach nastąpi w meczu trzecioligowych rezerw. Te inaugurują sezon w najbliższy weekend wyjazdowym spotkaniem z Górnikiem Wesoła.

- Gigołajew pokazuje się w sparingach z dobrej strony, więc tylko kwestią czasu jest, kiedy trafi do meczowej kadry i zadebiutuje w lidze. Nie chcę przesądzać, czy stanie się to w tym sezonie, bo tak naprawdę liczymy na niego przede wszystkim w kontekście kolejnych rozgrywek - mówi Mirosław Mosór, dyrektor sportowy klubu.

Jan Kocian, trener Ruchu nie ukrywa, że Gigołajew jest szykowany na następcę Daniela Dziwniela. Lewy obrońca młodzieżowej reprezentacji Polski gra na Cichej na tyle dobrze, że zainteresowali się nim skauci klubów z zachodniej Europy. Ponoć najbardziej zdeterminowani, by wykupić Dziwniela z Ruchu, są dziś Belgowie. Kwota odstępnego ma sięgnąć 2 milionów złotych.Przypominamy, że Gigołajew urodził się w gruzińskim Tbilisi, ale ma rosyjskie obywatelstwo. Pochodzi z rodziny Osetyjczyków, która w 1992 roku przeniosła się do Władykaukazu. To w tym mieście, położonym u stóp Kaukazu, Gigołajew rozpoczynał przygodę z piłką. W 2007 roku przeniósł się do Zenitu Sankt Petersburg. Grał tam w drużynach juniorskich i w rezerwach, aż trafił do kadry pierwszego zespołu (w oficjalnym meczu nie zagrał).

W 2011 roku powrócił w rodzinne strony i związał się z Ałanią Władykaukaz. W styczniu 2013 został wypożyczony do Petrotrestu Sankt Petersburg, grającego na drugim szczeblu rozgrywkowym w Rosji. W lipcu minionego roku trafił na kolejne wypożyczenie - tym razem do Dynama Sankt Petersburg, gdzie jesienią rozegrał 22 spotkania w drugiej lidze rosyjskiej. Gigołajew ma również za sobą dwa występy w reprezentacji młodzieżowej Rosji.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Więcej o: