Sport.pl

Panowie "Wujek", "Hiszpan" i "Masełko" na Ruchu Chorzów mile widziani

Ruch Chorzów na kibicach nie zarobi. Nie ma chętnych, by płacić 100 zł miesięcznie za tytuł Super Kibica.
Ruch Chorzów powalczy o europejskie puchary? Podyskutuj na Facebooku >>

Ruch Chorzów łapie się różnych sposobów na podratowanie klubowego budżetu, ale ten od początku wydał nam się - jak by to powiedzieć w miarę delikatnie - wątpliwy.

"Klubów 100" - zrzeszających sponsorów wspierających drużyny piłkarskie - było i pewnie jeszcze będzie w naszym kraju setki. Zazwyczaj dzieje się tak, że grono znajomych biznesmenów, ale przede wszystkim kibiców klubu, skrzykuje się przy piwie i postanawia pomóc ukochanej drużynie. Potem ci biznesmeni namawiają do współpracy kolejnych, dalszych już kolegów, a ci następnych znajomych, i tak rośnie sponsorska piramida, która wspiera klubowy budżet.

W przypadku zespołów z niższych lig od operatywności takiego "klubu" nierzadko zależy byt drużyny. W ekstraklasie to już raczej kropla w morzu potrzeb. Spójrzmy prawdzie w oczy - gdy jakiś kasiasty biznesmen ma chęć, by wesprzeć ligowy zespół, któremu kibicuje, to zostaje jego sponsorem, a nie bawi się z kolegami w uczestnictwo w towarzyskim klubie.

Ruch, organizując swój "Klub 100", poszedł o krok dalej. Na Cichej na starcie założono bowiem, że oferta nie będzie skierowana (chociaż może się tak stać) do sponsorów, a do szeregowych kibiców. Takich co to co drugi tydzień zajmują swoje miejsce na Cichej i zdzierają gardło za zespół. Koszt uczestnictwa to 100 zł miesięcznie.

Co w zamian? Zniżki na gadżety, dla najlepszych karnety VIP i jak zaznaczył sam Ruch "najważniejsze" - "główną korzyścią z bycia w Klubie 100 Ruchu Chorzów jest prestiż związany z możliwością nazywania siebie Super Kibicem".

Podczas ostatniego meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała zapytaliśmy kilka przypadkowo spotkanych osób, co sądzą o tej inicjatywie. Zaznaczamy, że stało się to jeszcze w chwili, gdy Ruch miał szanse na zwycięstwo. Odpowiedzi były podobne. "Super Kibic? Każdy, kto przychodzi na ten stadion i ściska kciuki za ten zespół, i tak jest super kibicem. Ale żeby jeszcze za to płacić?"I tak na dziś jedynym oficjalnym Super Kibicem Ruchu jest Wojciech Kuczok. Pisarz dał się namówić na to, żeby być twarzą "Klubu 100" w chwili, gdy Ruch startował z tym pomysłem. A był to dobry czas! Niebiescy właśnie fetowali szóste ligowe zwycięstwo z rzędu. Kiedy niesiony euforią kibic miał sięgnąć do kieszeni łatwiej, jak nie wtedy? Tymczasem z informacji, jaka znajduje się na internetowej stronie Ruchu, wynika, że za Kuczokiem nie poszedł nikt. Słabo to wygląda i zdaje nam się, że tak już może zostać...

Gdy myślimy o kibicach, którzy wykładali własne pieniądze na klub, zawsze przypominają nam się panowie "Wujek", "Hiszpan" i "Masełko". To był początek lat 90., a wspomniani kibice pojawiali się na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, by wspierać bankrutujące Zagłębie.

Raz na meczu byli, innym razem nie. Raz mieli gest, a innym razem woleli wydać złotówki na kiełbasę czy piwo. Przychodził jednak taki moment, że podchodzili do spikera i zapowiadali, że zrzucą się dla strzelca zwycięskiej bramki. I tak "panowie" - bo tak ich zawsze tytułował stadionowy spiker - "Wujek", "Hiszpan" i "Masełko" z miejsca stawali się dla większości "super kibicami" i żaden "Klub 100" nie był im do tego potrzebny.

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

Więcej o:
Komentarze (13)
Panowie "Wujek", "Hiszpan" i "Masełko" na Ruchu Chorzów mile widziani
Zaloguj się
 • w.grzon

  Oceniono 91 razy 37

  Niech klub lepiej ogłosi na stronie internetowej listę "piłkarzyki pajace, niedorajdy i barany"
  Ta na pewno będzie dłuższa.Kilkanaście nazwisk na nie powinno się znaleźć już teraz. Nikt rozsądny nie da grosza za sku rwysyństywo jakiego dopuścili się w ostatnich 3 meczach. Po koszulce powinni dostać z napisem" Jestem DUP KIEM". To banda ludzi bez honoru. A wydawało się ,że są profesjonalistami. A na meczu z Koroną stadion będzie świecił pustakmi. I niech przegrywają dla siebie a nier dla nas. Zresztą oni to nie Ruch. Ruch to my kibice. Jak się nie podoba to raus z klubu. Nawet w IV lidze wolę uczciwy Ruch niż sprzedajne kur wy z Ekstraklasie.

 • nkn69

  Oceniono 123 razy 35

  Załóżcie jeszcze klub rumuna. Każdy kibic ruchu będzie żebrał na skrzyżowaniu codziennie przez godzinę. W zamian kibic będzie mógł nie myć się przez cały miesiąc.

 • guciokks1987

  Oceniono 22 razy 16

  po kostce wegla a nie po 100

 • pies_na_czerwony_i_czarny

  Oceniono 95 razy 15

  za gwizdy w czasie hymnu narodowego, spuscic ten klubik do piatej ligi!

 • stroszek233

  Oceniono 18 razy 14

  ja bym i dał po sto ale kopniaków w dupę za to co pokazali w ostatnich trzech odpuszczonych(sprzedanych? ) meczach. Jestem wiernym kibicem Ruchu ale nie kibicuję już do końca tym ludziom ,którzy utrzymując się w "ósemce" olali kibiców. Tacy ludzie zasługują na napluvie pod nogi a nie 100 zł

 • kot2ka

  0

  W Polsce nie ma żadnego takiego klubu, żeby chociażby najgłubszy z kibiców wykładał na te łajzy jeszcze po 100 zł miesięcznie !!!!! Mnie to by musieli jeszcze gruba kasę dopłacać żebym chodził na ta mecze żywcem wyjęte z jakiegos kabaretu !!!!

 • zimochm

  Oceniono 6 razy 0

  podobno wiaderko wegla dostac mozna jak sie jest super kibicem

 • noducks

  Oceniono 5 razy -3

  co za mordy nieskalane mysleniem na tym zdjeciu

 • norton2

  Oceniono 7 razy -5

  Każdemu tzw.piłkarzowi wiaderko spermy od Prezesa Kaczyńskiego z własnym plemnikiem i komórka jajową od posłanki Piotrowicz.TO DOPIERO NOBILITACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX