Ruch Chorzów spłacił piłkarzy. Prezes Dariusz Smagorowicz zaskoczony reakcją

Ruch Chorzów uregulował większość zaległych zobowiązań wobec piłkarzy i trenerów. Czy licencja na nowy sezon nie jest już zagrożona?


Zgodnie z zapowiedziami prezesa Ruchu Dariusza Smagorowicza niebiescy uregulowali większość zadłużenia wobec graczy chorzowskiego klubu. - Praca, praca i jeszcze raz praca. To jedyny droga do celu. Co ciekawe, większość osób nie dowierza lub wątpi, że nam się udało. Jestem tym zaskoczony - mówi prezes niebieskich.

Słowa Smagorowicza potwierdzają gracze Ruchu. - W tych czasach ciężko znaleźć sponsora, który łożyłby pieniądze na klub piłkarski. Długo to trwało, ale klubowi w końcu udało się wszystko dopiąć. Oby tak było dalej - powiedział kapitan drużyny Marcin Malinowski, którego cytuje portal niebiescy.pl.

Ruch zawarł też ugody m.in. na wypłatę premii za miniony sezon, gdy klub utrzymał się w lidze tylko dlatego, że licencji na grę w Ekstraklasie nie otrzymała Polonia Warszawa.

Spłata zadłużenia i zawarcie ugód były warunkami koniecznymi do tego, żeby Ruch miał szanse na otrzymanie licencji na sezon 2014/15. Działacze niebieskich zapewniają, że czekają na ostateczne rozstrzygnięcia w tej sprawie ze spokojem.

Ruch Chorzów powalczy o europejskie puchary? Podyskutuj na Facebooku >>