Rozwiązany kontrakt z sędzią Ekstraklasy. Wcześniej zdążył skrzywdzić Ruch Chorzów

Polski Związek Piłki Nożnej na wniosek przewodniczącego Kolegium Sędziów Zbigniewa Przesmyckiego rozwiązał zawodowy kontrakt z Pawłem Pskitem. Powodem było m.in. sędziowanie w meczu Ruchu Chorzów z Podbeskidziem.
Jak uzasadniono, podstawą rozwiązania kontraktu był "całokształt boiskowych dokonań sędziego Pskita".

- Stale dokonujemy ocen arbitrów i Paweł nie spełnia naszych wymagań. Popełnia zbyt dużo błędów. Aktualnie mamy po prostu lepszych arbitrów - wyjaśnił Przesmycki na stronie związku.

Pskit ostatecznie podpadł Przesmyckiemu podczas piątkowego meczu Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Sędzia Pskit podyktował w nim rzut karny przeciwko gospodarzom, choć wcześniej faulowany piłkarz gości. Jan Blazek był na wyraźnym spalonym. Podbeskidzie wykorzystało rzut karny i wygrało mecz. Dla niebieskich była to trzecia porażka z rzędu.

- Nie ma o czym mówić, sprawa jest ewidentna. To błąd, który nie powinien się zdarzyć. Sędzia na linii nie zareagował właściwie. Ale my wyciągamy wnioski, reagujemy, nie czekamy biernie z założonymi rękami - przyznał Przesmycki w poniedziałek w rozmowie z Polską Agencją Prasową.