Mamy terminarz niebieskich! 101. Wielkie Derby Śląska na razie w Zabrzu.

Ruch Chorzów i jego kibice mogą się już szykować na dodatkowe emocje w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy. Na jakie mecze mogą liczyć fani niebieskich? 


Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego zespół z Cichej zajmuje trzecią pozycję. Jeżeli ją utrzyma (przed Ruchem jeszcze wyjazdowy mecz z Zawiszą Bydgoszcz), to w grupie mistrzowskiej niebiescy rozegrają cztery z siedmiu spotkań na własnym obiekcie. Kibice Ruchu najbardziej liczyli na mecze z Górnikiem Zabrze, Legią Warszawa i Lechem Poznań, ale na dziś wygląda na to, że akurat z tymi rywalami niebiescy zmierzą się na wyjazdach.

Z analizy na portalu 90minut  wynika, że wyjazdowy mecz Ruchu z Lechem jest pewny na 100 procent, a z Legią na 81 procent. Z rozpiski tymczasowego terminarza wynika również, że 101. Wielkie Derby Śląska odbędą się podczas pierwszego majowego weekendu w Zabrzu.

- Na razie nie ma co się przywiązywać do terminarza grupy mistrzowskiej, bo kolejność drużyn tasuje się po każdym weekendzie. Tak samo będzie też po ostatniej kolejce. Oczywiście, że wolałbym, żeby Wielkie Derby Śląska odbyły się przy Cichej. Tak naprawdę życzyłbym jednak każdemu klubowi takich problemów. Zastanawiamy się teraz, czy z Legią i Górnikiem zagramy u siebie, czy na wyjeździe, a tak naprawdę na początku sezonu wszyscy stawiali, że o tej porze roku będziemy drżeć o utrzymanie. To, co się wydarzyło w następnych miesiącach, jest naszym wielkim sukcesem - podkreśla Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu.

Dodajmy, że jeżeli ostatnia kolejka nie spowoduje przetasowań w tabeli, to Ruch zagra na Cichej z Pogonią Szczecin, Wisłą Kraków, Zawiszą Bydgoszcz i Lechią Gdańsk.

Na ŚLĄSK.SPORT.PL piszemy duuużo o niebieskich. Sprawdź na Facebooku >>