Kto zaprojektuje ławeczkę Gerarda Cieślika? Trzech kandydatów

?Ławeczka Gerarda Cieślika? to nasz pomysł na uhonorowanie znakomitego piłkarza Ruchu Chorzów. Pomnik ma zostać odsłonięty w pierwszą rocznicę śmierci wybitnego reprezentanta Polski. 
W grudniu zeszłego roku portal ŚLĄSK.SPORT.PL zaproponował, żeby w Chorzowie stanęła "Ławeczka Gerarda Cieślika". Nasz pomysł spodobał się członkom "niebieskiej rodziny". Wsparli nas m.in. Antoni Piechniczek, Henryk Wieczorek, Jan Rudnow, Janusz Paterman, Dariusz Smagorowicz i Bogdan Kalus.

Inicjatywą była też wzruszona Krystyna Cieślik, wdowa po zmarłym piłkarzu. - Kupiłabym róże dla Gerarda. Siadłabym na ławeczce i przytuliła się do niego... - opowiadała nam.

Miasto przeznaczyło na realizację projektu 50 tysięcy złotych. Radni liczą, że ławeczka zostanie odsłonięta 3 listopada w pierwszą rocznicę śmierci Gerarda Cieślika. Jeszcze nie wiadomo, gdzie stanie - w Chorzowie Batorym czy na ul. Wolności, reprezentacyjnym deptaku miasta. A jak będzie wyglądać?

Rafał Zaremba, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w chorzowskim magistracie, informuje, że właśnie wytypowane zostały nazwiska trzech rzeźbiarzy, którzy mają zmierzyć się z tym wyzwaniem. Są to Gerard Grzywaczyk, artysta urodzony w Piekarach Śląskich, Jacek Kiciński, który zaprojektował m.in. pomnik Mirosława Breguły, założyciela grupy Universe oraz Tomasz Wenklar, projektant m.in. pomnika Ryszarda Riedla, lidera Dżemu.

- Zwrócimy się do nich z tzw. zapytaniem ofertowym. Na pewno będzie liczył się pomysł i cena - mówi Zaremba. 

Niech w Chorzowie stanie ławeczka Gerarda Cieślika. Poprzyj akcję na fejsie >>

Kto będzie w tabeli wyżej na koniec sezonu?
Więcej o: