Ruch Chorzów dopiekł Górnikowi Zabrze, a teraz będzie za to... nagroda?!

Akcja ?Ruch podbija Internet? - w ramach której banery reklamowe niebieskich znalazły się na stronach kilku ligowych rywali, została nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody reklamowej w Polsce.
Ruch Chorzów powalczy o europejskie puchary? Podyskutuj na Facebooku >>

W lutym na internetowych stronach klubowych Górnika Zabrze, Legii Warszawa, Korony Kielce i Widzewa Łódź pojawiły się zaskakujące hasła. "Jest nas dwóch Widzew i Ruch. Zapraszamy do Chorzowa!", "Władcy Górnego Śląska" - to już hasło ze strony Górnika, "Stolica futbolu jest w Chorzowie" - tej treści baner przeczytali kibice Legii. "Niebieska Armia wraca do gry" - to już Korona.

Pojawienie się reklamy najmocniej dotknęło fanów Górnika... Pomysł udało się zrealizować z sukcesem dzięki temu, że zabrzański klub korzysta z systemu Google AdSense. Klub teoretycznie - za pomocą specjalnych filtrów - uniemożliwiał reklamowanie się konkurencji czy np. marek firm sportowych konkurencyjnych do tej, która związana jest z Górnikiem. Filtr ominięto, bo baner Ruchu wcale nie odsyłał do witryny chorzowskiego klubu, ale całkiem innej.

Witrynę udostępniła bowiem firma Admind Creative Agency, która została teraz razem z Ruchem nominowana do nagrody w Polskim Konkursie Reklamy w kategorii Active Advertising. Wyniki poznamy 8 maja.

Czy nowy trener odmieni Górnika Zabrze? Podyskutuj na Facebooku >>

Kto będzie w tabeli wyżej na koniec sezonu?