Sport.pl

Znakomity piłkarz Ruchu Chorzów zdecydowany na polityczna karierę

Krzysztof Warzycha, legenda Ruchu Chorzów i Panathinaikosu Ateny, będzie się ubiegał o mandat podczas wyborów samorządowych w Grecji.


50-letni Warzycha mieszka w Grecji od 1990 roku. Po zakończeniu bogatej w sukcesy kariery został trenerem, ale to zajęcie nie przynosi mu już satysfakcji. Czy mistrz Polski w barwach Ruchu z roku 1989 poradzi sobie lepiej jako polityk?

Warzycha znalazł się na liście ugrupowania Athina Boreis. "Do kandydowania z ramienia nowo powstałej konserwatywno-liberalnej i centroprawicowej frakcji namówił go jej założyciel Aris Spiiotopoulos - były prominentny członek partii Nea Dimokratia" - informuje portal Eurofutbol.pl.

Warzycha powiedział greckim mediom, że chce wspierać rozwój kultury i sportu, gdyż jest to szansa na obniżenie przestępczości.

Przypomnijmy, że jesienią minionego roku Warzycha był przymierzany do roli szkoleniowca niebieskich, ale ostatecznie klub z Cichej postawił na Jana Kociana.

Ruch Chorzów powalczy o europejskie puchary? Podyskutuj na Facebooku >>

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
Komentarze (1)
Znakomity piłkarz Ruchu Chorzów zdecydowany na polityczna karierę
Zaloguj się
  • radwanwd

    Oceniono 3 razy 1

    Tragiczne to posunięcie.Znany piłkarz wkracza na drogę polityki.Tak to jest jak za wczau nie ma przygotowania zawodowego.A z drugiej strony,tyle jest oszołomów w polityce,i żyją sobie jak pączki w maśle za pieniadze podatnika.- UE można przy odrobinie sprytu zgarnąc rocznie
    około 2 000 000 zł.Jak myślicie warto politykować?
    2 000 000

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX