Maciej Jankowski nadal w Ruchu Chorzów? Rozmowy trwają

Maciej Jankowski, napastnik Ruchu Chorzów, ma propozycje z innych klubów, ale prezes Dariusz Smagorowicz wciąż nie traci nadziei, że zawodnik zostanie na Cichej.


24-letni napastnik będzie latem łakomym transferowym kąskiem. Jankowski może i nie rozgrywa najlepszego sezonu w karierze, ale wciąż uchodzi za piłkarza z potencjałem, który może napędzać wygrane w ekstraklasie. Wielkim atutem zawodnika na rynku transferowym będzie też fakt, że z końcem czerwca stanie się wolnym graczem. To powoduje, że nazwisko Jankowskiego trafiło do notesów działaczy i trenerów innych klubów. Piłkarza wiąże się z takimi zespołami, jak Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk, Wisła Kraków, a nawet Legia Warszawa.

Rozmowy z zawodnikiem prowadzi też Ruch, który już raz (jesienią 2012 roku) przedłużył umowę z Jankowskim. To był zabieg, który miał umożliwić niebieskim sprzedaż zawodnika z zyskiem. Teraz na Cichej liczą na podobny scenariusz.

- Na pewno nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Rozmowy trwają, a szanse na ich powodzenie wciąż oceniam 50 na 50. Gdyby decyzja należała tylko do piłkarza, to stawiam, że Maciek na pewno zostałby na Cichej - mówi Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich.

Ruch może stracić latem jeszcze jednego kluczowego zawodnika. Umowa kończy się też bowiem bramkarzowi Michałowi Buchalikowi. - Myślę, że Michał dobrze czuje się w Chorzowie. Jest podstawowym zawodnikiem i pewnym punktem drużyny. Zdaję sobie sprawę, że inne kluby będą starały się nas przebić. Mam jednak nadzieję, że pieniądze nie będą decydującym czynnikiem - dodaje prezes.

Jankowski przyda się jeszcze Ruchowi Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Kto będzie w tabeli wyżej na koniec sezonu?