Sport.pl

Najlepszy napastnik Ruchu Chorzów gotowy na Legię Warszawa!

Grzegorz Kuświk, najskuteczniejszy w tym sezonie napastnik Ruchu Chorzów, wrócił do treningów z drużyną.
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Podczas ostatniego spotkania z Wisłą Kraków (2:2) Kuświk strzelił swoją dwunastą bramkę w sezonie. Potem zszedł z boiska z urazem mięśnia. Piłkarz trenował ostatnio indywidualnie, ale w piątek dołączył już do zajęć z resztą drużyny.

- Wyglądało to dobrze. Po treningu także nie zgłosił żadnej niedyspozycji - mówi Jan Kocian, trener niebieskich. To świetna informacja, gdyż tak naprawdę Kuświk nie ma dziś w drużynie z Cichej żadnego konkurenta. Maciej Jankowski, który także gra w ataku, nie czuje się na tej pozycji zbyt pewnie. On daje drużynie zdecydowanie więcej, gdy gra za plecami Kuświka.

Z zawodników z podstawowej jedenastki z gry jest cały czas wyłączony Daniel Dziwniel. W tym sezonie na boisko nie wybiegnie też Jakub Kowalski, który leczy złamaną kość śródstopia.

W tym tygodniu do grona kontuzjowanych zawodników niebieskich dołączył także Michał Helik. 18-letni zawodnik cierpi na przewlekły stan zapalny więzadła właściwego rzepki.

Ta dolegliwość jest też nazywana "kolanem skoczka". Helik będzie wyłączony z treningów przez najbliższe sześć tygodni. - Podjęliśmy decyzję, że lepiej będzie, jeśli już teraz zacznie leczenie i wróci do treningów na początku okresu przygotowawczego do nowego sezonu - informuje Kocian.Kto będzie w tabeli wyżej na koniec sezonu?
Więcej o: