Ruch Chorzów nie może dać się przegonić Górnikowi Zabrze. "Nie mogą tego schrzanić"

Wojciech Kuczok, pisarz, dramaturg i kibic Ruchu Chorzów, motywuje niebieskich do walki przed niedzielnym meczem z Pogonią Szczecin.
Ruch Chorzów skończy sezon na podium? Podyskutuj na Facebooku >>

Kuczok pisze w swoim felietonie: "Po wygranej ze skacowaną Legią i klęsce z rozjuszonym Lechem Niebiescy stają przed olbrzymią szansą - wystarczy obronić punkt w meczu z Portowcami, aby zakończyć sezon na podium. Nie mam wątpliwości, że będzie o to piekielnie trudno. Widmo utraty miejsca na podium, w dodatku na rzecz Górnika Zabrze, może spętać nogi drużynie. W dodatku Pogoń nigdy nie należała do ulubionych rywali Ruchu, a nie tak dawno, w zasadniczej części sezonu zasłużenie i pewnie pokonała kadrę Kociana.

Wszystko w nogach naszych zawodników. Możemy się pocieszać, że w ostatniej kolejce ligowej poza Zabrzem i Chorzowem zostaną rozegrane wyłącznie mecze towarzyskie; tylko odwieczni śląscy rywale grają jeszcze o wielkie pieniądze i sportowy sukces. Pogoń gra już tylko o honor, zatem determinacją i nieustępliwością łatwiej nam będzie zdystansować rywala, nawet, jeśli poziom sportowy obu drużyn jest równy.

Niebiescy po prostu nie mogą tego schrzanić - gdyby dali się przegonić na finiszu ekipie z Zabrza sami nie mogliby sobie tego wybaczyć. Ostatnie półtorej godziny przed wakacjami trzeba gryźć trawę, kąsać rywali, nie odkładać nogi, biegać do utraty tchu i liczyć na to, że zawodnikom Pogoni już się po prostu nie będzie chciało ryzykować kontuzji. Piłkarze grają o premie, nie trzeba ich zatem dodatkowo motywować. W przededniu mundialu mamy okazję przeżyć przy Cichej ostatnie ligowe emocje z najwyższej półki. Wszyscy trzymamy kciuki za Niebieskich - trzeba ten sezon dociągnąć do końca w dobrym stylu!"

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>