Sport.pl

Kapitan Ruchu Chorzów: Najlepiej, jakby nas wyrzucono z ligi

Piłkarze Ruchu Chorzów zgodnie przyznają, że zdobycie brązowego medalu smakuje im jak mistrzostwo Polski.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Niebiescy osiągnęli wielki wynik. Po marnym początku sezonu, który firmował trener Jacek Zieliński, nikt się nie spodziewał takiego finiszu ekstraklasy. - Większość widziała w nas spadkowicza. Nie brakowało i takich, którzy najchętniej wyrzuciliby nas z ligi. Nie dali licencji. My jednak na przekór sięgnęliśmy po brąz. Oby teraz przyszło przełamanie. Obyśmy po dobrym sezonie w kolejnym znowu nie walczyli o utrzymanie - mówił Marcin Malinowski, kapitan niebieskich.

- Dla nas ten brąz jest jak złoto. Dla mnie ten krążek ma szczególne znaczenie, bo to moje pierwsze trofeum w karierze. Można powiedzieć, że rosłem razem z zespołem. Początek sezonu nie był tak dobry zarówno w wykonaniu moim, jak i zespołu. Teraz jednak możemy się tylko cieszyć. Czy odejdę z Ruchu? Mam jeszcze przez rok ważny kontakt. Na tę chwilę nigdzie się nie ruszam - mówił Daniel Dziwniel, obrońca niebieskich.

Z medalu, ale i powrotu do gry, cieszył się również Maciej Sadlok, który pauzował ponad rok z powodu narośli na nodze. - Można powiedzieć, że Ruch rozgrywał swój sezon, a ja swój. Wróciłem do gry po długiej przerwie, więc jestem podwójnie szczęśliwy. Mam nadzieję, że teraz utrzymamy tę dyspozycję na kolejne rozgrywki. W szatni już nieraz zastanawialiśmy się, dlaczego Ruch po dobrym sezonie w kolejnym gra słabiej - mówił Sadlok, który zadedykował medal żonie i córce

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Więcej o:
Komentarze (8)
Kapitan Ruchu Chorzów: Najlepiej, jakby nas wyrzucono z ligi
Zaloguj się
 • domin1920

  Oceniono 47 razy 17

  29 krążek MP dla Ruchu !!! ajajaj hehehe.
  Oglądam tabele i widzę 1. Legia 2. Amica 3 Ruch 4 Lechia 5 Wisła ...dalej nie patrzałem ale moze mi ktoś powiedziec na którym miejscu wylądowały szczewa ???
  Zaś nic w lidze , zaś bez kasy hehehe.
  Nieudolny klub z miasta na Z.

  NIEBIESCY 3 PLATZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KASA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PUCHARY !!!!!!!!!!!!

 • 19nk20

  Oceniono 28 razy 10

  DOMIN :))))))))))))

  3 miejsce !!!!!!!! czy szczewa jeszcze zyją >>>???? ha!!! zabskie pedały !!

 • jotto85

  Oceniono 21 razy 7

  jedyny plus wojazy europejskich to kasa..ale dokad sie udamy zawazy na pozniejszej formie w sezonie..oby nie bylo jak ostatnio:( kiedy losowanie?ktos wie?ino Ruch!!

 • el-cholo

  0

  Jotto jak slysze twoje skamlanie to sie zygac chce i smiac oby nie bylo jak ostatnio hehhehe

 • slawek_easy

  Oceniono 5 razy -1

  Kapitan Ruchu Chorzów: Najlepiej, jakby nas wyrzucono z ligi

 • slawek_easy

  Oceniono 20 razy -8

  "Kapitan Ruchu Chorzów: Najlepiej, jakby nas wyrzucono z ligi"
  Buractwo pełną gębą. W tamtym sezonie formalnie spadli z ligi zajmując 15 miejsce, ale casus Polonii Warszawa uratował im ekstraklasę.
  W tym sezonie powinni walczyć nie o europejskie puchary, ale powrót do ekstraklasy meczami w Niecieczy, Stróżach czy Niepołomnicach

 • el-cholo

  Oceniono 13 razy -13

  MA RACJE BO NIE PASUJECIE DO TEJ LIGI WYPIERD...

 • vbhinfo

  Oceniono 29 razy -17

  smRody przypominam WDŚ 40 > 26 zawsze w naszym cieniu ! jedyny 14-krotny (pod jedną i ta sama nzawą)5majstrów pod rząd(rekord) 120 000 na meczu (rekord),6 Pucharów Polski,1x Finał Uefa,E.Pohl najlepszy strzelec,17 500 zorganizowany wyjazd kibicowski,Torcida No1 Slakska ekipa kibocowksa której legia się "kłaniała" ...a wam została exstraklsa przu stole ja wa ..ole,ole i ten majster za 5 miejsce od tow.Bieruta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX