Ruch Chorzów zmienia sposób i miejsce przygotowań do nowego sezonu

Przez ostatnie lata Ruch Chorzów przygotowywał się do rozgrywek w Kamieniu koło Rybnika. Tego lata zespół będzie jednak budował formę na Słowacji.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Niebiescy jeździli do Kamienia od 2009 roku, gdy trenerem zespołu został Waldemar Fornalik. Szkoleniowcowi tak podobało się w śląskim ośrodku, że stwierdził, że mógłby go zarezerwować na dwadzieścia lat z góry. Tego lata Ruch jednak zmienia plany i zamiast w okolice Rybnika uda się na letnie zgrupowanie do słowackiego Popradu.

Niebiescy wyjadą za naszą południową granicę 30 czerwca i będą tam przebywać do 11 lipca. W trakcie obozu chorzowianie rozegrają cztery mecze kontrolne ze słowackimi zespołami.

- Będziemy przygotowywali się do kolejnego sezonu w nowoczesnym ośrodku sportowym. Centrum wyposażone jest głównie w boiska trawiaste, które są bardzo dobrze przygotowane zarówno do odbywania treningów, jak i rozgrywania sparingów. Na miejscu zawodnicy będą mogli skorzystać zarówno z nowoczesnej, w pełni wyposażonej siłowni, jak i z basenu, na którym znajdują się np. bicze wodne czy jacuzzi. Do naszej dyspozycji będzie także multimedialna sala odpraw, gdzie w komfortowych warunkach będziemy mogli przeprowadzać analizy wraz z zawodnikami naszej drużyny - opowiada Andrzej Urbańczyk, kierownik drużyny.

Plan "słowackich sparingów"

1 lipca: FK AS Trenczyn - wicemistrz Słowacji

4 lipca: FK Dukla Bańska Bystrzyca - 8. zespół słowackiej Corgon Ligi

5 lipca: MFK Ružomberok - 4. zespół słowackiej Corgon Ligi

9 lipca: Tatran Preszów - 4. zespół II ligi słowackiej

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>