Arkadiusz Piech znowu w Ruchu Chorzów?! Prezes wyjaśnia

Czy Arkadiusz Piech, jeden z ulubieńców kibiców Ruchu Chorzów, może ponownie założyć koszulkę klubu z Cichej?
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Piech grał w niebieskich barwach przez trzy lata. Na Cichą ściągnął go trener Waldemar Fornalik zimą 2010 roku. Początkowo napastnik ze Świdnicy przegrywał rywalizację o miejsce w składzie z Andrzejem Niedzielanem i Arturem Sobiechem, ale gdy tych zabrakło, stał się podstawowym zawodnikiem niebieskich. Najlepszy był dla niego sezon 2011/12, gdy strzelił dla Ruchu 12 bramek i został wybrany najlepszym piłkarzem ekstraklasy.

Nowy sezon zaczął jeszcze na Cichej, ale w czasie trwania kolejnych rozgrywek przeniósł się do tureckiego Sivassporu. Tam nie szło mu już tak dobrze. Był tylko rezerwowym. Na początku minionego sezonu trafił więc do Zagłębia Lubin. W barwach klubu z Dolnego Śląska strzelił dziewięć bramek w 28 meczach. Nie pomogło to jednak jego drużynie zachować miejsce w ekstraklasie.

W czwartek usłyszeliśmy plotkę, że Piech może wrócić do Ruchu... Zapytaliśmy o to prezesa niebieskich Dariusza Smagorowicza. - To są informacje wyssane z palca. Nie będzie żadnych powrotów, a poza tym nie stać nas na wykupienie Piecha - odpowiedział.

Piech rzeczywiście ma ważny kontrakt, a w nim klauzulę wykupu opiewającą ponoć na milion złotych. Ta kwota na pewno nie odstrasza Legii Warszawa, która ma się interesować byłym zawodnikiem Ruchu.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>