Sport.pl

Ligowi trenerzy nie jadą na mundial. "To było kupowanie głosów i poparcia"

PRZEGLĄD PRASY. Polski Związek Piłki Nożnej nie zamierza już fundować ligowym trenerom wyjazdów na mistrzostwa świata. - I dobrze. To było kupowanie głosów i poparcia - uważa Jan Tomaszewski, wybitny reprezentant Polski.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Cztery lata temu, gdy mundial odbywał się w RPA, Grzegorz Lato, ówczesny prezes PZPN, zafundował wyjazd do Afryki trzem ligowym trenerom. Turniej zobaczyli z bliska Jacek Zieliński z Lecha Poznań, Waldemar Fornalik z Ruchu Chorzów i Michał Probierz z Jagiellonii Białystok.

Tym razem na koszt związku nie pojedzie do Brazylii żaden szkoleniowiec zespołu ekstraklasy. - Trzeba sobie powiedzieć prawdę, że takie wyjazdy nie miały najmniejszego sensu. Co taki szkoleniowiec wyniesie, siedząc na trybunach wśród kibiców? Przecież on nawet powtórek nie zobaczy. Sam byłem na kilku turniejach i wiem, jak to wygląda. Jeżeli ktoś chce czerpać z mundialu, to internet czy telewizja dają dużo większe możliwości. Dla mnie tamte wyjazdy to było kupowanie głosów i poparcia - mówi "Sportowi" Tomaszewski, który popiera za to wylot Adama Nawałki na turniej w Brazylii. - Selekcjoner to inna bajka. On musi tam polecieć. Ma okazję spotkać się z innymi selekcjonerami. Może też zobaczyć z bliska bazy poszczególnych reprezentacji. Jego obecność może zaprocentować - dodaje.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Zdjęcie DBRA42: Brazylia - koszulka Adidas Zdjęcie Spokey Piłka nożna Polska Zdjęcie LG 42LA620
DBRA42: Brazylia - koszulka... Spokey Piłka nożna Polska LG 42LA620
Sprawdź ceny » Porównaj ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: