Sport.pl

Nowy bramkarz Ruchu Chorzów reklamuje niebieskim graczy Legii Warszawa

Wojciech Skaba, nowy bramkarz Ruchu Chorzów, liczy, że na Cichej będzie przede wszystkim grać. - Mam już dość ławki rezerwowych i rywalizacji w trzecioligowych rezerwach - mówi.
Zawodnik podpisał z chorzowskim klubem trzyletni kontrakt. Na pierwszy trening przyjechał razem z Marcinem Malinowskim, z którym poznał się jeszcze w Odrze Wodzisław. Gdy w barwach Legii Skaba przyjeżdżał na Cichą, to z trybun krzyczano w jego kierunku, że jest "gorolem". - Jaki tam ze mnie "gorol". Przecież jestem Ślązakiem z Rybnika - uśmiecha się.

Skaba liczy na pozycję bramkarza numer jeden. - Rywalizacja [z Krzysztofem Kamińskim - przyp. red.] na pewno będzie zacięta - mówi Skaba, który już cieszy się na współpracę z Ryszardem Kołodziejczykiem, trenerem bramkarzy. - Ruch zawsze był mocny na tej pozycji, a to właśnie dobrze świadczy o trenerze - podkreśla.

Skaba przyznaje, że gdy grał w Legii, to Ruch jawił się jemu oraz kolegom z drużyny jako świetnie zorganizowany zespół. - Zawodnicy Ruchu zawsze mocno się wspierali i dobrze współpracowali. To nie przypadek, że w minionym sezonie wygrali z Legią dwa razy. Wiem, że w ostatnich latach Ruch po dobrym sezonie notował spadek formy. Liczę, że teraz będzie inaczej i że ja w tym pomogę. Cieszę się też na rywalizację w europejskich pucharach. To zawsze magnes i przyjemność dla piłkarza - mówi Skaba.

Ruch ma jeszcze na oku dwóch legionistów. Na Cichą mogą bowiem jeszcze trafić Michał Efir i Patryk Mikita. - To dobrzy zawodnicy o sporych możliwościach. Efir miał pecha, bo jego karierę zatrzymały liczne kontuzje. Ostatnio jednak graliśmy razem w rezerwach i z jego zdrowiem wszystko było w porządku - zaznacza bramkarz.Więcej o:
Komentarze (3)
Nowy bramkarz Ruchu Chorzów reklamuje niebieskim graczy Legii Warszawa
Zaloguj się
 • 19nk20

  Oceniono 19 razy 13

  Skaba Ślonzok i do tego niebieski - gryfnie ...przido sie fest taki torman z doświadczeniem ligowym

 • adigi

  Oceniono 8 razy 4

  jakby Widzew go kupił, też by opowiadał jaki to poukładany klub :)
  Kuciak trzy miesiące był kontuzjowany, nie wykorzystałeś tej szansy to nie płacz, że masz dość siedzenia na ławie.

 • waldek_king

  Oceniono 10 razy -4

  Skaba Ślonzok i do tego niebieski ???? :) ciulnij się w łeb . Rybnik tylko KSG !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX