Gimnazjaliści z Chorzowa grają w piłkę najlepiej w Polsce

Uczniowie ZSO nr 2 w Chorzowie zdobyli mistrzostwo Polski szkół gimnazjalnych w piłce nożnej. To największy sukces dla uczniów w tej grupie wiekowej.
Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Turniej finałowy odbył się w Głuchołazach, a uczniowie ZSO nr 2 reprezentowali KS Stadion Śląski Chorzów (rocznik 1998). Droga do złota była długa. Zaczęło się od 8:0 z zespołem ze Szczecina. Potem chorzowianie strzelili siedem bramek SMS-owi Bytów. Kolejne wyniki to: 5:2 z zespołem z Żar, 2:2 z drużyną ze Słupienic i 9:2 z Nidzicą. W półfinale śląski zespół rywalizował z Brzegiem. W pierwszym meczu było 3:3, a w drugim 4:0 dla Stadionu.

W finale chorzowianie zmierzyli się z drużyną ze Słonic. Spotkanie zakończyło się remisem (1:1), ale w karnych lepsi byli (3:2) zawodnicy ze Śląska.

Zespół poprowadził do wygranej duet trenerów: Arkadiusz Miedza oraz Bartłomiej Zdrzałek. Skład mistrzowskiej drużyny to: Patryk Smolik, Kamil Dolaciński, Kordian Górka, Kuba Kuliński, Mateusz Ogiołda, Bartosz Stachoń, Bartek Nawrocki, Jakub Dolecki, Jakub Korczak, Kamil Pope, Filip Matuszczyk.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Czy Ruch Chorzów zagra w fazie grupowej Ligi Europejskiej?