Michał Rzuchowski nowym piłkarzem Ruchu Chorzów

Michał Rzuchowski - pomocnik, który w ostatnim sezonie grał w pierwszoligowej Arce Gdynia, związał się kontraktem z Ruchem Chorzów.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

21-latek ma grać w klubie z Cichej przez najbliższe trzy lata. Umowa piłkarza będzie obowiązywać od pierwszego lipca. Rzuchowski jest wychowankiem Salosu Szczecin. Z tego klubu trafili do Ruchu m.in. Filip Starzyński i Patryk Lipski. Zawodnik grał też w przeszłości w Młodej Ekstraklasie Legii Warszawa.

- Cieszę się, że z Ruchem udało nam się wszystko dograć i w nowym sezonie będę występował w Chorzowie. Teraz chciałbym się skupić na treningu i przygotować się dobrze do zbliżających się rozgrywek. Z pewnością przejście do Ruchu to dla mnie krok do przodu. Mam nadzieję, że grając w zespole trenera Kociana zdobędę doświadczenie i nowe umiejętności. Liczę też na to, że szybko uda mi się zaaklimatyzować w chorzowskiej szatni. Tym bardziej, że jeszcze z gry w Salosie znam Filipa Starzyńskiego i Patryka Lipskiego. Z Martinem Konczkowskim, Kamilem Włodyką i Michałem Szewczykiem spotykaliśmy się na zgrupowaniach kadry, a razem z Michałem Efirem występowałem w ME Legii Warszawa. Natomiast z Bartoszem Brodzińskim poznaliśmy się w Gdyni - wspomina nowy zawodnik niebieskich.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>