Ruch Chorzów dopompuje skład w słowackich Tatrach

Ruch Chorzów obrał kierunek na słowacki Poprad, gdzie przez dwa tygodnie niebiescy będą przygotowywać się do pierwszych meczów w eliminacjach Ligi Europy. Kadra drużyny z Cichej nie jest jeszcze zamknięta.


Wyjazd do Popradu to autorski pomysł trenera Jana Kociana. W ostatnich latach niebiescy jeździli latem do Kamienia koło Rybnika. Słowak postanowił jednak, że tym razem baza się zmieni, i postawił na ośrodek w Popradzie. Ruch spędzi w słowackich Tatrach najbliższe dwa tygodnie. - Skoncentrujemy się na zgrywaniu zespołu oraz taktyce - zapowiada najlepszy trener minionego sezonu Ekstraklasy.

Na obóz wyjechało 21 graczy, ale ta liczba na pewno się zmieni. Do drużyny powinni dołączyć Michał Rzuchowski oraz Bośniak Senada Karahmet. Rzuchowski, który w minionym sezonie grał w pierwszoligowej Arce Gdynia, już związał się z niebieskimi trzyletnim kontraktem. Umowa zacznie obowiązywać od 1 lipca. Karahmet ma dojechać do Popradu po testach i badaniach medycznych.

Z nowych piłkarzy na zgrupowaniu na razie brakuje Michała Szewczyka. Pomocnik, który podpisał już umowę z Ruchem, w trakcie ostatniego sparingu z Cracovią nabawił się stłuczenia mięśnia czworogłowego uda i musi przejść badanie USG. Szewczyk dołączy do zespołu trenera Kociana po zakończeniu diagnostyki.

Do Popradu na pewno nie dojedzie natomiast Patryk Mikita. Ruch był zdecydowany na transfer napastnika Legii, ale ten w sobotę poinformował, że jednak nie jest zainteresowany grą w śląskim klubie.

Z warszawskiego zaciągu na Cichej pozostali więc Wojciech Skaba oraz Michał Efir. Skaba kontrakt już podpisał, a na napastnika czeka trzyletnia umowa.

- Trwa, jak ja to mówię, dopompowywanie składu - uśmiecha się prezes Dariusz Smagorowicz. - Kadra wciąż musi być pod ciśnieniem, żeby potem gładko pokonywać różne przeciwności losu, jakie będą na nas czekać w drodze - dodaje.

Na zgrupowaniu brakuje również dwóch zawodników, którzy grali w niebieskich koszulkach w minionym sezonie. Patryk Lipski jest na testach w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice, a Adrian Mrowiec będzie sobie szukał nowego klubu. - To doświadczony zawodnik, który będzie miał małe szanse, żeby mocniej zaistnieć w naszej drużynie - mówi o Mrowcu Smagorowicz. - Lipski z kolei potrzebuje gry, doświadczenia. Liczymy, że po okresie wypożyczenia na Cichą wróci lepszy zawodnik - uzasadnia prezes.

W czasie zgrupowania niebiescy rozegrają cztery sparingi:

1 lipca z AS Trenczyn

4 lipca z Duklą Bańska Bystrzyca

6 lipca z MFK Rużomberok

9 lipca z Tatranem Preszów

Te mecze pomogą wyłonić podstawową jedenastkę na spotkanie w II rundzie eliminacji Ligi Europy. 17 lipca Ruch zagra na Cichej z ze zwycięzcą z pary FC Vaduz (Liechtenstein) - College Europa FC (Gibraltar).

Kadra na zgrupowanie w Popradzie

Bramkarze: Krzysztof Kamiński, Kamil Lech, Wojciech Skaba.

Obrońcy: Daniel Dziwniel, Artur Gieraga, Rołand Gigołajew, Michał Helik, Martin Konczkowski, Marcin Malinowski, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski.

Pomocnicy: Bartłomiej Babiarz, Sebastian Janik, Jakub Kowalski, Filip Starzyński, Łukasz Surma, Maciej Urbańczyk, Kamil Włodyka, Marek Zieńczuk.

Napastnicy: Michał Efir, Grzegorz Kuświk.

Ruch Chorzów zagra w fazie grupowej Ligi Europejskiej? Podyskutuj na Facebooku >>

Ruch Chorzów w rozgrywkach Ligi Europy