Jak się niebieskim grało dotąd w Gliwicach? Źle to nie wygląda

Ruch Chorzów czwartkowy mecz Ligi Europy z FC Vaduz zagra w Gliwicach z powodu fatalnego stanu murawy na swoim boisku
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Przenosiny do Gliwic wcale nie muszą oznaczać sportowej porażki. Niebiescy z nowego stadionu Piasta mają, jak dotąd, tylko dobre wspomnienia.

Po raz pierwszy na nowym stadionie Piasta niebiescy zagrali 3 listopada 2012 roku. Ruch wygrał wtedy 3:1, choć do przerwy prowadzili gospodarze po golu Mateja Izvolta. W drugiej połowie rządzili niebiescy, a bramki zdobywali Grzegorz Kuświk 2 i Pavel Sultes.

W poprzednim sezonie niebiescy na stadionie Piasta znowu zagrali w rundzie jesiennej - 7 października - i ponownie byli lepsi. Zwyciężyli 2:0 po bramkach Łukasza Janoszki i Łukasza Surmy.