Trener Ruchu Chorzów Jan Kocian o FC Vaduz: Naprzeciw nas stanie dobry zespół

- Chcemy udowodnić, że nie jesteśmy faworytem tylko na papierze, ale również na boisku - mówi Jan Kocian, trener niebieskich przed czwartkowym meczem pucharowym.


Ruch podejmie zespół z Liechtensteinu na stadionie Piasta Gliwice. Oba zespoły odbyły w środę na Okrzei krótkie zajęcia. - Był to nasz pierwszy trening na stadionie Gliwicach. Widać po piłkarzach, że są już szybsi, bardziej żwawi. Podczas zajęć było to widoczne. W czwartkowym meczu dojdzie jeszcze presja uzyskania dobrego wyniku. Chcemy jednak udowodnić, że nie jesteśmy faworytem tylko na papierze, ale również na boisku - mówi Kocian.

Trener niebieskich jest optymistą przed spotkaniem z FC Vaduz. - Wierzę, że automatyzmy, nad którymi pracowaliśmy podczas zgrupowania w Popradzie, będą funkcjonować w meczu. Na treningu było już widać dobre tempo, jakość. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani na ten mecz, a piłkarze sami pokażą, że po roku walki o grę w pucharach, nasz udział w Lidze Europy nie skończy się po dwóch spotkaniach - mówi Kocian.

Ruch Chorzów zagra w fazie grupowej Ligi Europejskiej? Podyskutuj na Facebooku >>

Ruch Chorzów w rozgrywkach Ligi Europy