Trener FC Vaduz obawia się napastników Ruchu Chorzów

Giorgio Contini, trener FC Vaduz, zapewnia, że ma dobrze rozpracowany Ruch Chorzów.


Ekipa z Liechtensteinu pojawiła się na Śląsku w środę. Tego dnia wieczorem trenowała na obiekcie Piasta, gdzie odbędzie się mecz. - Obiekt w Gliwicach jest bardzo ładny, murawa jest bardzo dobrze przygotowana - mówił Contini.

Szwajcarski szkoleniowiec wykazał się wiedzą o niebieskich. - Ruch Chorzów miał teraz bardzo dobry sezon, ponieważ przyszedł bardzo dobry trener, który znalazł odpowiedni sposób, żeby przygotować zespół jak najlepiej się da. Dla Ruchu to pierwsze spotkanie, natomiast my już jesteśmy po dwóch meczach z drużyną z Gibraltaru, ale to nie był przeciwnik na bardzo wysokim poziomie, ponieważ ta drużyna składa się z półprofesjonalnych piłkarzy. Trudno porównać poziom polskiej ligi do szwajcarskiej. Wprawdzie nie miałem jeszcze kontaktu z polską piłką, ale rozmawiałem ze skautem, który bardzo dobrze zna waszą ligę. Dzięki niemu uzyskałem niezbędne informacje na temat drużyny oraz ekstraklasy - zdradził.

Faworytem spotkania eliminacji Ligi Europy jest Ruch, ale FC Vaduz też ma ambitne plany. - Mamy do rozegrania dwa spotkania, a jak wiadomo, europejskie puchary są bardzo specyficzne i mamy nadzieję, że dzisiaj uda nam się osiągnąć korzystny wynik przed kolejnym meczem u siebie. Lubimy grać ofensywnie, ale w dzisiejszym spotkaniu musimy być skoncentrowani na obronie, ponieważ Ruch ma bardzo dobrych napastników - uważa Contini.

Ruch Chorzów zagra w fazie grupowej Ligi Europejskiej? Podyskutuj na Facebooku >>

Ruch Chorzów w rozgrywkach Ligi Europy