Prezes Ruchu Chorzów: Chciałbym mieć takie problemy jak Metalist

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu Chorzów, ze spokojem podchodzi do informacji o problemach Metalista Charków - rywala niebieskich w walce o awans do fazy grupowej Ligi Europy.


Metalist stracił w ostatnich dniach dwóch zawodników. Internetowa strona klubu informuje, że Metalist "przeżywa poważne problemy".

- Chciałbym mieć takie problemy - uśmiecha się Smagorowicz. - To, że stracili lewego obrońcę czy napastnika, który i tak ostatnio był wypożyczony, nie znaczy, że Ruch stanie się nagle faworytem tego dwumeczu. Nie, czeka nas trudna walka. Na pewno nie odpuścimy, ale więcej atutów jest wciąż po stronie rywala - dodaje prezes, który cieszy się z pierwszej wygranej w lidze. Ruch ograł w sobotę Piasta Gliwice.

- Słyszę głosy, że to było szczęśliwe zwycięstwo. Rzeczywiście Piast miał sporo sytuacji pod naszą bramką. Kto jednak wie, czy my nie mieliśmy lepszej okazji na strzelenie drugiego gola. Myślę o sytuacji Michała Efira, który stracił równowagę przed oddaniem strzału. Wygrana na pewno doda wiary drużynie i pozwoli na spokojną pracę - dodaje.

Ruch zmierzy się z ukraińską drużyną już w czwartek w Gliwicach. Rewanż zaplanowano tydzień później w Kijowie.

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Czy Ruch Chorzów ogra Metalista Charków i zagra w fazie grupowej Ligi Europy?